Torok Dalibor2Nedělní dostihový den na závodišti ve Velké Chuchli byl velmi důležitým pro Dalibora Töröka, který si odbyl premiéru v roli trenéra koní DS Pegas. Premiéra to byla velmi úspěšná. Dcera vítězky Velké červnové ceny a druhé z Jarní ceny klisen a Oaks Peinture Naive, tmavá hnědka  Polyanta, totiž zvítězila ve 43. Memoriálu Rudolfa Deyla rozdílem třídy a ukázala tak nejen své možnosti pro klasickou Jarní cenu klisen, ale i dobrou stájovou formu koní z tréninkového střediska Zhoř. A s trenérem Daliborem Törokem jsme také probrali nejbližší dostihové plány.


Myslím, že s takovým vstupem do sezóny může být jen velká spokojenost, jak u vás, tak i u pana Trávníčka...
Ano, jsme spokojení. Ale nečekal jsem, že to bude mít Polyanta tak jednoduché, byly tam dobré klisny. Petr Foret udělal dobře, že to vzal po startu na sebe, protože tempo bylo pomalé. Nastolil takové tempo, které vyhovovalo naší klisně a ze kterého pak v cílové rovině těžil. Spokojený tedy jsem a vypadá to, že je Polyanta po dostihu v pořádku, takže budeme pokračovat do Jarní ceny klisen.

Podle jejího projevu v dostihu se zdálo, že by s delší tratí neměla mít problém.

Ano, i původově by měla být Polyanta na delší tratě.  Rádi bychom jí směřovali také do Oaks.

MemRDeyla dekor
Majitel Ing. Jiří Trávníček, žokej Petr Foret a trenér Dalibor Török při slavnostním dekorování vítězů "Deylova memoriálu" (foto: Petr Nowicki)

Jak moc jste prožíval v neděli svůj trenérský comeback?
Samozřejmě, že jsem začátek v novém působišti prožíval. Navíc stáj DS  Pegas má už takovou tradici úspěchů v Memoriálu Rudolfa Deyla. Teď už ale můžeme být více v klidu. Potvrdilo se, že máme natrénováno dobře. Samozřejmě je to ale teprve začátek, ty nejdůležitější dostihy nás teprve čekají.

Na mítinky na venkovních závodištích o Velikonocích nemáte přihlášeny koně, takže jediným dostihem vašeho svěřence tento týden měl být start Icara v pátek v Lyonu?
Ano, pokud Icar bude mít místo ve startovní listině, tak bychom měli ve středu vyrazit směr Lyon. Je tam celkem přihlášených 23 koní, snad se to povede. Je v pořádku a nejbližší vytrvalecký dostih je až Memoriál Vlastimila Smolíka v Mostě, takže začne už nyní ve Francii. A není vyloučeno, že tam bude Icar startovat častěji. A pak by naši koně měli startovat 23. dubna v Chuchli.  Pro Memoriál profesora Michala chystáme Gold Evasive.

Polyanta
Polyanta a žokej Petr Foret po důležitém vítězství (foto: Petr Nowicki)

Máme za sebou už několik dostihů pro tříleté koně a někteří hřebci v nich na sebe více upozornili. Zaujal vás někdo z vašich potencionálních soupeřů?
Velice dobře vypadá Galileův syn Palazzo Corsini trenéra Wroblewského. Ale určitě ještě přijdou i další tříletí koně. Za nás jsem moc rád, že jsme si v Chuchli prostřednictvím Polyanty mohli ověřit, že naši koně jsou na tom dobře. Splnili jsme očekávání a můžeme se v klidu připravovat na další důležité dostihy.  

Michaela Zemanová 

Inzerce
majestic inzerce    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking