Poles PavelSpokojený může být po včerejším důležitém mítinku ve Wroclawi Pavel Poles. Z jeho šesti svěřenců nedosáhl na dotovanou pozici jen Bettysuteki. Nejvíce potěšili vítězní Starbuck a Hádés, a také Pareto, který ve vrcholu mítinku Crystal Cupu na 5500 metrů skončil jen o nos za druhou Delight My Fire. V sedlech vítězných koní byl žokej Marcel Novák, zatímco Pareta vedl žák Pavel Složil. S trenérem Pavlem Polesem ze střediska Olešnice jsme si povídali nejen o včerejších dostizích ve Wroclawi, ale dozvíme se od něho také plány na další část sezóny.


Jediným koněm, kterému se včera ve Wroclawi nedařilo, byl vítěz z Lysé nad Labem, tříletý Bettysuteki. Je to pro vás zklamání?
Doufal jsem, že bude Bettysuteki trošku lepší, ale má zdravotní obtíže, které se v dostihu projevily. Včerejší dostih ukázal, že ho budeme muset stavět na kratší tratě. A po sezóně musíme jeho problém vyřešit.

Kdo vás ve Wroclawi nejvíce potěšil? Mě osobně nejvíce překvapil skvělý výkon Pareta.
Pareto šel obrovským koncem a moc nechybělo, a byl druhý. Jeho výkon byl ohromný a jsem tomu moc rád. Určitě je lepší, než byl v předchozích letech. A měl by mít třetím místem také splněnu kvalifikaci pro Vekou pardubickou. Jsem z Crystal Cupu spokojený na sto procent, jak s koněm, tak s jezdcem.

Wroclaw CrystalCup
Snímek z Crystal Cupu - zleva Delight My Fire, Reki, Sang Jang a reprezentant EŽ Praha a.s. Pareto (foto: Marta Nowakovska)

A jak hodnotíte výkony vašich dalších koní?
Le Grand měl bohužel tři překážky před koncem kolizi, jinak by byl v dostihu lepší. Přecházel na proutěné překážky z těžkých skoků a podal tak dobrý výkon, že teď asi na proutí zůstane. Předvedl obrovský závěr. Turoni běhal po 14 dnech a také si nepočínal špatně. Není u nás dlouho, stále se sžívá s novým prostředím a podmínkami. Ale až se aklimatizuje, tak věřím, že bude dělat radost . Myslím, že má nová stáj VDV Vsisko do budoucna dobrého koně.  Hádésovi se v poslední době tolik nedařilo na proutěných překážkách, nebyl v nich skokově stoprocentní. Včera ve Wroclawi šel svou první steeplechase a stoprocentní v ní byl. Tím mi udělal velkou radost, třída v něm rozhodně je. A pochválit musím také Starbucka. Zvolili jsme s ním jinou taktiku a vyplatilo se. Hodně ho po dostihu chválil také Marcel Novák. Starbuck si navíc stále si udržuje dobrou rovinovou třídu.

Více než polovina letošních startů vašich svěřenců se odehrávala v zahraničí. Bude tomu tak i v další části sezóny?
Ano, máme hodně koní pro zahraniční starty a také majitelé si přejí startovat se svými koňmi hlavně venku. Je to odraz situace v českém turfu, mám tím na mysli vysoké zápisné v dostizích  a nízké dotace. Měl by se nad tím někdo zamyslet… Starty ve Wroclawi pro nás vycházejí výhodněji. Teď bude ve Wroclawi přestávka. Někteří naši koně si odpočinou a s některými se znovu vypravíme do Merana. Tam jsme měli minule smůlu, All About Cossio spadl.

Wroclaw LeGrand
Žokej Marcel Novák s Le Grandem jako první překonává proutěnou překážku (foto: Marta Nowakowska)

Před sezónou jste se zmínil, že zkusíte s Paretem Velkou pardubickou. Platí to stále?
Jeho start ve Velké pardubické není podmínkou, ale je do ní hlášený a má zřejmě splněnu po včerejšku kvalifikaci. Pokud by ale měl ve Velké  Pareto startovat, tak by určitě měl jednu pardubickou kvalifikaci běžet. Teď se musím podívat, jak jsou termíny dostihů ve Wroclawi a jak v Pardubicích, jestli nám to bude nějak termínově vycházet. 

Změnil se u vás ve středisku nějak stav koní oproti Předsezónnímu rozhovoru?
Novým koněm je již zmíněný Turoni, pro kterého byla zaregistrována nová dostihová stáj. Počet koní je u nás stále okolo deseti a vyhovuje nám to tak.

A otázka na závěr – jak jste spokojený s první částí sezóny?
Samozřejmě, že nám něco nevyšlo, jako například start v Meranu, ale celkově spokojený jsem. Koně vypadají dobře, jsou zdraví a doufám, že i nadále budou dělat majitelům radost. Máme dobrý kolektiv, mohu se na ně spolehnout. Všichni společně děláme svou práci dobře a díky tomu předvádějí naši koně dobré výsledky v sezóně.

Michaela Zemanová


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net