stleger 2016Před dvěma dny jsme vám přinesli odpovědi trenérů poloviny koní účastnících se v neděli  v pražském Conseq Parku 72. Nikon St. Leger o 550.000 kč na otázku, jak na tom jejich svěřenci před posledním klasickým dostihem jsou a s jakým výsledkem v dostihu by byli spokojeni. Dnes vám předkládáme odpovědi Františka Holčáka, Miroslava Nieslanika, Allana Petrlíka a Luboše Urbánka. Pavel Tůma cestuje do francouzského Chantilly, kam veze Trip to Rhodose ke čtvrtému měření sil v grupě 1 Prix du Cadran. Odpověď Pavla Tůmy, který je zároveň jediným trenérem, jenž bude mít na startu klasického dostihu dva koně, doplníme později.

 
František Holčák (George Boole, stáj AGA-Vlachovice, ž. Milan Zatloukal): Jsem spokojený s letošní sezónou a také s George Boolem, který podává po celou sezónu slušné výsledky. Před Saint Leger, které je tentokrát až na podzim, je v pořádku a v přípravě se ukazuje dobře. Má slušného žokeje, věřím, že ho Milan odjede co nejlépe. Dostih je dobře obsazený a chtěli bychom být do pátého místa, ale samozřejmě, že bychom se nezlobili za vítězství.

Miroslav Nieslanik (Kerrabush, stáj MUDr. Eva Nieslaniková, ž. Martrina Havelková): Kerabush je na tom před dostihem dobře a vypadá být ve formě. Samozřejmě ale, že bude záležet, jak se dostih vyvine, každý dostih je jiný. V sedle má zkušenou Martinu Havelkovou, která umí dobře koně odjet. Kerabush je trochu náladový a línější. Jak vidí za sebe, moc se mu nechce utíkat. Proto na něho asi vyzkoušíme beránky nebo stínidla. Ve stáji a při tréninku je hodný, ale začíná se čím dál tím více chovat jako hřebec, s čímž byl například problém v Bratislavě, takže ho po sezóně čeká kastrace.

Joseph Palikderby
Tři měsíce po úspěchu v Českém derby se pokusí dvojice ž. Jiří Palík - Joseph o další klasické vítězství (foto: Petr Nowicki)

Allan Petrlík (Landaron, stáj Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Jan Verner): Landaron běhal před dvěma týdny dostih ve Slušovicích, aby měl start v nohách. V pořádku je, pracoval dobře a pokud se povede umístění na tabuli, budu spokojený.

Luboš Urbánek (Sir Sun, stáj Lokotrans, ž. Jiří Chaloupka):
Sir Sun je v pořádku a v poslední práci se mi líbil. Podle práce - říkám to už od jara, by neměl mít s distancí problém. Uvidíme ale samozřejmě, na co bude stačit. Pole je početné a máme respekt ze soupeřů, jsou tam dobří koně. Budu spokojený, když bude Sir Sun  v Saint Legeru do pátého místa.

Michaela Zemanová

Související článek: S trenéry před posledním klasickým dostihem sezóny (1. část)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net