Vzhledem k aktuální situaci v České republice Dostihový spolek a.s. jako pořadatel dostihových dnů a dalších sportovních akcí na Pardubickém závodišti rozhodl o zrušení dostihového mítinku, který se měl uskutečnit dne 24. října 2020. Letošní dostihová sezona na Pardubickém závodišti tak byla ukončena jubilejní 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, uvedl dnes Spolek v tiskové zprávě.


„Sezona 2020 byla krátká, ale prožívali jsme ji velmi intenzivně. Vstupovali jsme do ní se šestitýdenním zpožděním a čtyři kvalifikace na Velkou pardubickou jsme museli zvládnout během dvou prázdninových měsíců. Epidemiologická situace se v České republice vyvíjela různými směry a jsme velmi rádi, že se nám podařilo i přes různá opatření uspořádat 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a dotáhnout tak náročný seriál do konce,“ připomněl průběh sezony ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. „Aktuální opatření nám však už nyní neumožňují uspořádat další mítink plánovaný na 24. října. Přistoupili jsme tedy k rozhodnutí tento poslední dostihový den zrušit. Děkujeme všem, kteří s námi letošní rok prožívali, za podporu. Těšíme se na sezonu 2021 a věříme, že se příští rok budeme moct vrátit k tradičnímu režimu.“

Závěrečný mítink, jehož vrcholem měla být dvojková steeplechase cross-county na 4200 metrů, měl obsahovat 7 dostihů, vedle 5 krosů též dva dostihy přes proutěné překážky a celkem v něm mělo být rozděleno 510 tisíc korun. (miv) 

zdroj: tisková zpráva
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking