Famous Valley Zlatypohar2Diváci ve Velké Chuchli byli dnes svědky dalšího vítězství rekordmanky stáje Ing. Stanislava Chudáčka FAMOUS VALLEY (Famous Name), která v hlavním dostihu odpoledne, 13. Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha, a. s. (4+, prout. přek., I. kat., 4200 m, 360.000 Kč) nejenže triumfovala o 15 délek v novém rekordu dostihu 4:56,25, ale svůj rekord v počtu vítězství v řadě za sebou navýšila na jedenáct prvenství! Svěřenkyně trenérky Vocáskové si připsala své druhé vítězství v jedničkovém dostihu pod vedením Pavla Složila ml., který zaznamenal svůj třetí úspěch v dostihu nejvyšší kategorie.


O většinu tempa v dostihu, do kterého nakonec odskočila v roli favoritky letošní čtyřnásobná vítězka Slivka (Mikhail Glinka), se staral nováček v barvách DS Pegas Polo Rouge (Croco Rouge), který poslední tři starty na menší dráze ve Francii vyhrál. Pod vedením Jakuba Spáčila nejprve utíkal soupeřům o mnoho délek, ale kolo před cílem už bylo šestihlavé pole kompaktní. Jak Slivka, tak druhá favoritka Famous Valley, nejprve cválaly ve druhé části pole, ale ve druhém kole se posouvaly dopředu a před posledním obloukem už byly na prvních dvou místech. V lahovickém oblouku začala Famous Valley své největší papírové soupeřce utíkat a cílová rovina se stala jejím velkým sólem. Jedenácté vítězství v období od 3. září 2017 si klisna zajistila patnáctidélkovou převahou před Slivkou. S podobným rozdílem dorazil do cíle třetí Mister Westminster (Hurricane Run) a daleko zpět byl čtvrtý Polo Rouge (Rainbows For Life) a poslední pátý dorazil do cíle Sixtyseven (Rainbows For Life). Montjeu Third (Pop Rock) cválající nejprve na druhém místě byl ž. Novákem zadržený.

V prvním dnešním dostihu na pražském závodišti, Ceně společnosti Signalbau, a. s. (3+., handicap  III. kat., 1000 m, 60.000 Kč), si dalo dostaveníčko deset sprinterů. Roli favoritky potvrdila zástupkyně Stáje Arenzo COOL BABY (Intense Focus), která si pod vedením podruhé v kariéře vítězné am. Michaely Kacerové připsala druhé letošní prvenství a při sedmém startu v aktuální sezóně tak ani jednou nebyla v cíli bez dotace. Vítězku od distance "tlačili" další soupeři a nejblíže se k ní, na vzdálenost krku, přiblížil tříletý, a o téměř devět kilogramů méně zatížený, Whiskey Jungle (Bungle Inthejungle). Letošní dvojnásobná vítězka Gilienne (Stormy Jail) obsadila třetí příčku. 

Po třetím místě v Ceně Masise byl favoritem dostihu EBF pro nezvítězivší koně, Ceny společnosti Českomoravská železniční opravna, s. r. o. (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč), Torrero (Rock of Gibraltar), ale ten se nakonec musel spokojit se čtvrtý místem, když ještě před distancí bylo vidět, že nebude usilovat o vítězství. Mnohem lépe si v tomto směru počínal druhý favorit dostihu Albatros (Ruler of the World), ale dokázala ho ještě odsunout na druhou příčku ANIELA (Anjaal) stáje Westminster Race Horses, kterou vedl ž. Jan Verner a o půl délky triumfovala. Před Torrera se ještě dostal stájový kolega vítězky Marios  (Starspangledbanner). Aneila stála na aukci ročků 8.000 euro a pochází z prvního ročníku potomstva plemeníka Anjaala (Bahamian Bounty), vítěze grupy 2 July Stakes. Trenér Václav Luka dnes dosáhl double a v tuzemském rovinovém šampionátu má 13. prvenství.

Famous Valley Zlat pohr
Takhle skáče rekordmanka Famous Valley, která si vítězstvím ve 13. Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha, a. s. připsala sedmou výhru na překážkách a první v dostihu nejvyšší kategorie

Ceně společnosti Chládek & Tintěra Pardubice, a. s. (4+, prout. přek., IV. kat.,3300 m, 60.000 Kč) se dostali nejvýše dva koně, kteří změnili oproti loňské sezóně tréninková střediska a vybíhali na dráhu letos poprvé. Snadného třídélkového vítězství dosáhl z přípravy trenéra Václava Soukupa GIBB'S BEACH (Galileo) stáje Jasna pana Nesládka. Sedmiletý hnědák měl po překonání poslední překážky nejlepší finiš a dokázal za asistence ž. Jaroslava Myšky porazit favority dostihu. Na druhé místo se dostal na překážkách debutující Lusk (High Extreme), kterého trénuje Jana Junková a dokázal na třetí místo odsunout Lord Of Lighninga (Monsun), jenž měl za sebou již jednu překážkovou zkušenost. Favoritem dostihu byl ale vítěz derby Gontchar (Champs Elysees), který skončil při své překážkové premiéře na šestém místě.

Velký dnes měla na pražském závodišti Stáj Arenzo, která zaznamenala double prostřednictvím poprvé vítězné JENNY WALKER (Born To Sea) a ž. Venduly Korečkové. Svěřenkyně trenéra Michala Tajmra se dostala v Ceně společnosti Sudop Praha, a. s. (3+, handicap V. kat., 1400 m, 20.000 Kč) do vedení po distanci a zanechala o tři délky za sebou dlouho vedoucí Bouřku (Mir Sada), jež nosila mamutí hmotnost 65,5 kg. Jen o krk za ní obsadil třetí místo Kárl (Fly to the Stars). Vendula Korečková získala během víkendu druhé vítězství a dostala se v šampionátu na druhá místa na pátou příčku před Martinu Havelkovou.

Vysokou favoritkou Ceny společnosti KK – provoz a opravy lokomotiv, s. r. o. ( 3+, III. kat., 1800 m, 60.000 Kč) byla účastnice Českého derby a Oaks TULARKA (Toronado), které v důležitých testech ročníku 2016 vždy něco na elitu chybělo. V nižší kategorii ale klisna vedená Beysimem Ferhanovem nezaváhala. Dostala se do vedení 400 metrů před cílem a v cíli měla převahu pěti délek na Popocatepetla (Bully Pulpit). Na třetí místo se dostal potřetí startující zlepšený Helison (Elusive City). Tularka zvítězila pro stáj Statek Blata Český ráj v rozmezí čtyř týdnů podruhé. Trenérka Helena Vocásková nyní vede šampionátů trenérů na rovině s 23 triumfy. 

Ceně společnosti Sudop Brno, spol. s r. o. (3+, handicap II. kat., 2400 m, 90.000 Kč) obsadili první tři místa v dostihu koně s nejnižšími hmotnostmi. Své velmi dobré letošní výsledky naplno dokumentovala svěřenkyně a odchovankyně trenérky Horové WANIKORO (Egerton - Weerena, Falun), která si pod vedením dnes podruhé triumfujícího ž. Jana Vernera připsala v aktuální sezóně podruhé prvenství. O dvě délky zpět skončil shodnou hmotností 52,5 kg zatížený Glavalino (Glavalcour) a třetí příčku získal ještě o dva kilogramy méně nesoucí Naex (Excelebration). Žokej Jan Verner se dostal v šampionátu na druhé místo před zraněného Davida Lišku.


N19 wanikoro2


Závěrečná položka programu, Cena společnosti AŽD Praha, s. r. o. (3+, handicap IV., kat., 2400 m, 40.000 Kč), skončila velkým úspěchem trenéra Martina Pišla a stáje Rozkovec, protože v cíli patřili jejich reprezentantům první dvě místa. Na vítězství z Mostu navázala dvojice LA SARENNE (Rajsaman) - Lucie Fialová, které o půl délky porazily staršího kolegu Marker Suna (Mamool). Favorizovaný Sisi Pop (Pop Rock) za Marker Sunem zaostal jen o nos. Lucie Fialová tak zvítězila letos podruhé a trenér Pišl potřetí, čímž vyrovnal svou dosud nejlepší loňskou sezónu.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking