slusovice IMG 7866V sobotu již v půl desáté ráno bude na závodišti ve Slušovicích odběhnutý první dostih zdejší sezóny 2016. Jak uvádějí stránky pořadatele, 118 přihlášených koní znamená druhý nejvyšší počet za posledních deset let. Během slušovického odpoledne se uskuteční tři dostihy třetí kategorie - na 1160 metrů, 1800 metrů a také na supervytrvalecké trati 2900 metrů. Diváci se mohou těšit i na dostih poníků a závod psů.


Ve Slušovicích se bude v sobotu konat deset dostihů včetně dvou překážkových. Nejvyšší uspořádanou kategorií je třetí a takové dostihy  najdeme v programu hned tři. 2900 metrů dlouhou Cenu ministra zemědělství pana Ing. Mariana Jurečky vybojuje deset koní. Favority je třeba hledat mezi Shahnour Aznavourem (Azamour), který letos již zvítězil, a minule byl druhý za výborný Barateem. Spolehlivé výkony podává letos již rovněž vítězná Kopretina (Tempeltänzer), které supervytrvalecké tratě svědčí.  To samé platí o Sparrowovi (Security Risk) a matadorovi Sienitovi (Rainbow For Life). Zajímavým účastníkem dostihu je devítiletý Malq (Prince Kirk), který se vrací na dráhu po čtyřech letech přestávky. Může se ale pochlubit úspěšnou minulostí - dokázal být druhý například ve Velké ceně Prahy (dokonce dvakrát) nebo v Lázeňské míli. 

I v Ceně hejtmana Zlínského kraje se utká deset koní. Na zdejší dráze je vždy silný Gloushek (Dubawi), který i v devíti letech stále umí - v Jarní moravské míli prohrál souboj s El Caminem o vítězství jen o třičtvrtě délky. Nejvyšší hmotnost v poli 64 kilogramy nese Ottima (Dalakhani), která dokázala 19. května v Praze vyhrát dostih rovněž na trati 1800 metrů s hmotností 67,5 kilogramy! Bojovat o vítěztsví ale může i Stinger (Sholokhov) nebo Faraon (Rol´Over Beethoven), který také již letos zvítězil a trať mu sedí. Poprvé se v českém turfu ukáže čtyřletá Ciocco Wonder (Areion), kterou trénuje Jan Blecha. Klisna vstupuje teprve do sezóny a v Německu startovala v předchozích dvou letech desetkrát. Zvítězila a sedmkrát se umístila na tratích 1400 - 2000 metrů v dostizích kategorie C a D.

Ottima
Šestiletá Ottima se umí popasovat s vysokými hmotnostmi. Své tři poslední vítězství docílila s hmotnostmi 61 - 67,5 kilogramů. V Ceně hejtmana Zlínského kraje ponese 64 kilogramy

V dalším trojkovém dostihu, Ceně společnosti Mamian s.r.o., startuje na sprintérské trati 1160 metrů osm koní. I přes vyšší hmotnost je stále nutno počítat s Apriliem (Balmont) a jedenáctiletým Tulumem (King´s Best), který zahajuje sezónu. Prosadit se ale i může zástupce klasického ročníku Ilchi (Majestic Missile), který se zúčastnil Velké jarní ceny na Slovensku. V dobré formě se zdá být Quaff (Big Shuffle), vítězka z Brna a naposledy čtvrtá v Praze.

Sázkové kurzy Betino na Cenu ministra zemědělství pana Ing. Mariana Jurečky: 
1,6:1 - Shahnour Aznavour
3:1 - Kopretina
4,5:1 - Malq
6,5:1 - Sienit
8:1 - Trivero
10:1 - Cathy Princess
15:1 - Centorion, Sparrow, Arlington, Klan

Sázkové kurzy Betino na Cenu hejtmana Zlínského kraje
2,2:1 - Ciocco Wonder
3,3:1 - Ottima
5:1 - Stinger, Faraon
7:1 - Gloushek, Sebastiano
9:1 - Onegin
12:1 - Jessi
13:1 - Exchange
25:1 - Cheri Tiger

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Mamian s.r.o.:
2:1 - Ilchi
3.5:1 - Quaff
5:1 - Tulum, Aprilius
5,5:1 - Hyacint
7,5:1 - Yordana, Sharp Brook
13:1 - Black Bet
(mze)


 

 

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net