slusovice plakatV sobotu 14. září od 14.00 hodin se na dráze ve Slušovicích uskuteční další, letos již čtvrtý dostihový den. Sobotní moravský maratón nabídne 6 rovinových dostihů, 2 dostihy steeplechase, 1 dostih přes proutěné překážky a také dva dostihy poníků, které však nejsou součástí Pony ligy.

 
Na startovních listinách 9 dostihů dle Dostihového řádu je celkem 90 koní a ač domácí odchovanci už jsou od loňské sezóny na českých drahách v menšině, ve Slušovicích jich zítra bude startovat 49. Nejlépe dotovaným dostihem dne je čtvrtá položka programu Cena společnosti D Plast, steeplechase III. kategorie na 3200 metrů pro čtyřleté a starší, ve které si nejlepší z 8 startujících mezi sebou rozdělí 90 tisíc korun.

Kurzy na vítězství v Ceně společnosti D Plast. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu na slušovický mítink naleznete zde
kurzy sluskyzari

Podle sázkových preferencí Tipsportu je horkým favoritem šestiletý valach stáje Quartis-Zámecký vrch Imphal (Golden Tirol), který má letos v nohách již triumf v trojce v Pardubicích a naposledy startoval v listed steeplechase v Meranu. V dostihu jej povede ž. Marcel Novák. Jeho teoreticky nejsilnějším soupeřem by měl být devítiletý valach Flicker (Scyris) z chovu svého trenéra Josefa Vymazala, který sice již získal sedm vítězství v překážkových dostizích, ale všechna se odehrála na "domovské" trati v Brně. Ve Slušovicích se, stejně jako Imphal, zítra představí úplně poprvé. Nopak Sirius (Stormy Jail), jehož šance posílí ž. Jan Faltejsek v sedle, zde již loni na konci července vyhrál, to však byl rovinový dostih. Do překážkového provozu přešel až letos v červnu, kdy nejprve finišoval čtvrtý v proutěnkách IV. kategorie v Pardubicích a v polovině srpna tamtéž získal páté místo o kategorii výše. Na své první vítězství v českých službách stále čeká osmiletý valach stáje K-K Metal a.s. Rocknrobin (Robin Des Pres), do jehož sedla se po roce vrací Adam Čmiel.

Vedle hlavního dostihu zaujme ze sobotní slušovické nabídky asi nejvíce druhý dostih programu Cena stáje Březová (III.k., 1600 m, 45.000 Kč) pro dvouleté koně, na jejímž startu se sejde několik dvouletků zajímavých rodokmenů. Patří mezi ně i debutující odchovanec Lokotransu Averis, syn napajedelského Pouvoir Absolu (Sadler's Wells) a Monsunovy dcery Avery, matky druhé z Českého derby Avere (Black Sam Bellamy) a elitního steeplera Al Bustana (Medecis). Navzdory výborným polosourozencům by ale teoreticky neměl Averis hrát ve slušovické trojce výraznější roli vzhledem k předpokládané pozdnosti hřebce, zdědeně jak z otcovské, tak i mateřské strany rodokmenu. Po seznamovacím bratislavském startu zde poprvé do českého dění vstoupí vlastní odchovanec Dr. Charváta Hunter's Rules (Hunters' Light), syn Reglisse (Verglas) a tudíž polobratr předloňského vítěze Karpatské ceny (L) Res Judicata (Jukebox Jury). Nejen v Napajedlích budou jistě bedlivě sledovat výkony Piruchova svěřence Fly Amica, jehož otcem je současný napajedelský paša Amico Fritz (Fasliyev). (miv)     

    
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking