Kocman Jakub kfPředposlední dostihový den letošní sezóny ve Slušovicích nabídl čtyři rovinové dostihy a po dvou dostizích steeplechase cross-country a přes proutěné překážky. Hvězdou odpoledne byl žokej Jakub Kocman, který po třetí ve své kariéře slavil hattrick, když dovedl do cíle vítěze obou dostihů steeplechase a jednu vítězku na proutěnkách. Dařilo se i koním tuzemského chovu, kteří vyhráli pět z osmi dostihů programu.

 
Ten otevřela dvojice dostihů přes proutěné překážky a v obou se prosadily na proutěnkách debutující klisny. Úvodní Cenu Hřebčína Vlachovice s podporou Betony Plaček a Autodoprava Zajíček (IV.k., 3200 m) pro tříleté jistě ovládla CELESTINE (Limario - Celeste, Ryan) stáje Michaela Hruboš s Pavlem Složilem mladším, zatímco mezi staršími v Ceně spol. STV Štec s podporou EC Inst. Krátký (IV.k., 3600 m) se po boji prosadila čtyřletá DALLY TOP (Stormy Jail - Dally Hit, Ad Valorem), loni přední klisna tříletého ročníku, reprezentující stáj Cardboard. V sedle svěřenkyně Zdeňka Seménky byl Jakub Kocman, který s klasicky umístěnou klisnou zahájil úspěšný den, na jehož konci se mohl těšit z hattricku.

Druhé vítězství získal v sedle dosud nezvítězivšího svěřence trenérky Lempochnerové ZARATE (Estejo) z VL Racing Syndikátu ve steeplechase cross country Vzpomínka na Ing. Miroslava Ševčíka s prémií 10000 Kč pro nejlépe umístěného koně českého chovu (IV.k., 3800 m) a završil jej v závěrečné Ceně senátora Goláně - II. dostihu seriálu (IV.k., 4200 m), v první části připomínající spíš poklidnou vyjížďku než dostih, se čtyřletou SEVERANKOU (Amico Fritz - Sweet Answer, Peintre Celebre). Hattrick završila i samotná klisna z lotu Pavla Polese ze stáje EŽ Praha a.s., která získala třetí vítězství v řadě, přičemž všech dosáhla na slušovické dráze. A nebyla jediná. Třetí slušovické vítězství v řadě zaznamenal i hnědák stáje AGA-Vlachovice LE CONQUERANT (Muhtathir) v rovinové Ceně Zlínského kraje (hdcp IV.k., 2200 m) z lotu Radka Holčáka, kterého vedla Sofie Kvízová.

Nepřehlédněte: Koně z prodejek dál lákají. Letos už za ně tuzemské stáje utratily 10 milionů

Rovinovému programu vévodily tři trojkové dostihy. V Ceně společnosti D PLAST a.s. na 1600 metrů pro dvouleté zvítězila po tuhém boji se Sonatou Arcticou (Limario), nesoucí o 2 kg více, hnědka ze stáje Staňka Uherčice PRINCESS VALENTINE (Egerton - Pyšná Princezna, Beccari), kterou Michal Demo svěřil Jiřímu Palíkovi.

Tuzemský chov slavil úspěch i ve druhém, handicapu Cena společnosti Svět oken na 1800 metrů, který jistě získala šestiletá ochovankyně Josefa Pšurného NARGOTA (Sharpour - Nurbela, Belenus) v barvách stáje Filip s Martinou Havelkouvou.

Ve třetím, sprinterské Ceně společnosti TIPSPORT (III.k., 1100 m), se i přes nejvyšší váhu v poli prosadil pětiletý zástupce Rabbitu Trhový Štěpánov RABBIT POWER (Power) s Milanem Zatloukalem v sedle. Svěřenec Allana Petrlíka tak návázal na loňské říjnové vítězství, jehož dosáhl také na slušovické dráze.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net