lysa zanrNa čtvrtý, a zároveň poslední dostihový den, který se letos odehraje na závodisti v Lysé na Labem, se mohou příznivci turfu vypravit již pozítří. Od 13,30 hodin tu bude na programu sedm dostihů včetně jedné steeplechase. Hlavní slovo tentokrát dostanou dvouletí koně, pro něž je přichystán dostih druhé kategorie na 1600 metrů. Mezi pěticí koní jsou také účastníci Gerschova memoriálu Lianel a bělouš Forever Dry. Součástí odpoledne jsou rovněž dva dostihy třetí kategorie. V jednom z nich má dobré šance domácí Nyani Tomba, který se letos mj. zúčastnil sprintérského matche v Hoppegartenu. 


Cenu druhé kategorie na 1600 metrů
sice vybojuje jen kvinteto koní, ale zajímavých. Jsou mezi nimi také dva plnokrevníci, kteří se zúčastnili zatím posledního významného dostihu dvouletých, Gerschova memoriálu. V něm byl tehdy druhým favoritem dostihu druhý ze Simsonovy ceny a vítěz z Karlových Varů Lianel (Champs Elysees), ale na mítinku s European Jockey´s Cupem se mu nakonec tolik nedařilo a doběhl mezi 12 účastníky na desátém místě. Koněm, který doběhl o místo před ním, byl tehdy debutující svěřenec Pavly Váňové Forever Dry (Jukebox Jury) stáje Statek Blata Český ráj. A oba koně se utkají znovu v sobotu v hlavním dostihu v Lysé nad Labem, přičemž bělouš ponese pod vedením ž. Jaromíra Šafáře o dva kilogramy méně. V sedle Lianela bude jeho stálý jezdec Jan Rája.

Do pořadí dostihu by ale významně mohl promluvit svěřenec tranéra Harise Black Bard (Big Bad Bob), který již má na svém kontě tři umístění a naposledy podal velmi dobrý výkon v Meranu. Dostihem ho provede žokej Martin Laube. Určitou výkonnost už také prokázal Kissi Boy (Bully Pulpit), v jehož sedle bude jeho chovatel Jakub Pavlíček. Společně již zvítězili a získali čtvrté místo v Simsonově ceně. Má ale tříměsíční absenci od posledního startu. Pátým účastníkem dostuhu je v jednom startu neumístěná Chinka (Suteki Shinsukekun).

Forever Dry
Účastník Gerschova memoriálu Forever Dry bude na startu hlavního dostihu v Lysé nad Labem (foto: Petr Nowicki)

Třetím dostihem v pořadí bude handicap třetí kategorie na 1000 m. O vítězství v něm se bude ucházet desítka koní včetně tří tříletých klisen - sedmé z Jarní ceny klisen Chica Queridy (Frozen Power), která ponese nejvyšší hmotnost v poli 59 kilogramů, letos pětkrát umístěné Archipenky (Archipenko) a dosud nevítězné Like A Trinity (Makfi), která se zúčastnila Ceny Mysa a zkoušela štěstí i ve Francii. V dostihu je také rychlá Quaff (Big Shuffle), která startovala minulou sobotu ve Slušovicích na 1160 metrů a skončila čtvrtá. Pěkné výkony předvádí letos Never Now (Kandahar Run). S žákyní Trnkovou dokázal vyhrát sprintérský dostih v Mostě. Výhodu domácího prostředí má Epoch (Oasis Dream), který tu v kilometrovém dostihu zvítězil na jaře, a Pale Martini (Kandahar Run).

O půl hodiny později přijde na řadu další dostih třetí kategorie, cena na 1700 metrů. V ní by se mělo utkat osm koní. Tříletý ročník budou zastupovat Marcos (Durante Alighieri) a debutující Mollys Best (Elusive City). Jejich úloha je proti slušným starším soupeřům nesnadná. I přes nejvyšší hmotnost  v poli má dobré šance reprezentant stáje Joly Nyani Tomba (Excellent Art), který se vrací po dvou startech v Německu na domácí dráhy. Při svém posledním vystoupení v Hoppegartenu doběhl pátý v dostihu o 12.000 euro na 1200 metrů, ale trať o 500 metrů delší by mu na zdejší dráze nemusela dělat problém. Ve vyrovnaném dostihu mají šance také spolehlivé Nazma ( Approve) a Anshoa (Midships), které podobné dráhy svědčí. Překvapit může ale také Lacorana (Blue Coral). Poslední start v Bratislavě se jí vydařil a trénuje na zdejším závodišti.

Michaela Zemanová


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking