triptorhodosNejen Velká pardubická, ale i sobotní rovinové dostihy přilákaly zajímavou zahraniční konkurenci. Silná ekipa se v sobotu chystá ze Slovenska a Maďarska. Jedním z největších hvězd je maďarská Alfkona připravovaná trenérem Rosivalem, která je podle Betina favoritem Ceny sprinterů. Tato hvězda se vůbec poprvé  ukáže českému publiku.


Mnohonásobná vítězka pětiletá Alfkona (Areion) přijede do Pardubic jako neporažená v posledních dvou startech v Budapešti. Poslední porážku utrpěla začátkem června v bratislavské Ceně Ministerstva podohospodárstva a rozvoja vidieka SR, kde jen těsným rozdílem zaostala za All the Evilem a Invisible Bid. Klisna vedená ž. Línkem změří síly mj. s trojicí nejlepších ze Svatováclavské ceny - Cut Me Loosem (Singspiel), Bright Sandem (Marchand de Sable) a Wakou Laurou (Windsor Knot). Nechybí ani pátý z tohoto dostihu Mikesh (Majestic Missile), který byl hvězdou jarní části sezóny. Slovenští příznivci budou spoléhat na rychlého Robinsona Cruso (Footstepinthesand), naposledy druhého za Alfkonou v Listed Kozma Ferenc Emlékversény.

Výtečná společnost se schází také ve Velké ceně Pardubic. Loňský vítěz Trip to Rhodos (Rail Link) půjde na start ověnčený úspěchem z Listed v Hamburku, kde potvrdil, že na ultravytrvaleckých tratích je jako ryba ve vodě. Délka trati bude sedět i Sky Pilotovi (Dilshaan) a Wallistovi (Kallisto), který byl v loňské edici dostihu druhý a jeho páté místo ve Velké ceně turfu bylo návratem k dřívějším formám. I přes neúspěch v "Ceně turfu" nesmí být zatracován Dangerous Gleam (Generous). A zvědavi budeme na výkon Airfare (Fairlypi), která se druhým místem ve Velké ceně turfu dostala mezi absolutní elitu. Ze zahraničních účastníků bude nebezpečný Atack (Mamool), naposledy triumfující nad Sky Pilotem a Innovatorem v bratislavském Zlatém poháru.

Nejbližší konkurent Duxe Scholara ve Velké ceně Prahy, jarní klasický vítěz Talar (Whipper) se postaví v Ceně mílařů na trati 1900 metrů kromě tuzemským soupeřům i dvojici maďarských koní, klisně Seperate Opinion (Osorio) a Mediplomat (Medicean), a také slovenskému Innovatorovi (Refuse to Bend), který po sérii letošních umístění ve významných domácích dostizích dominoval pod vedením Martina Srnce počátkem září v Imperiál Díj. S výbornou French Quebec (Excellent Art) dal realizační tým přednost startu v Ceně mílařů před nedělním Milánem. 

Trenér Olehla ale posílá na start i dalšího koně v majetku manželů Charvátových - My Old Husbanda (Gentlewave). Loňský dvojnásobný zářijový vítěz z Milana se chystá po zdravotních problémech letos teprve ke druhému startu. Trať dostihu by měla svědčit i Hidden Flame (Barathea) stáje DAR.

Již tradičně patří ke svátečnímu pardubickému rovinovému odpoledni Cena nadějí pro dvouleté koně alias Cena obranného průmyslu Pardubicka - Cena firem EXCALIBUR ARMY, RETIA a SVOS.  Ve vyrovnaném poli je mj. třetí ze Svatováclavské zimní královny Bajadéra (Bear King), dále dvouletky z kvalitního lotu trenérky Vocáskové Sinndarka (Clodovil) a Fujara (Rail Link) a také poutavý vítěz z konce září v Praze Le Conte Noire (Soldier of Fortune). Zkrátka - i v sobotu je v Pardubicích opravdu atraktivní program...

Sázkové kurzy Betino na Cenu sprinterů podporovanou společností CHARVÁT Group, s.r.o. a Českým svazem chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní:

Alfkona - 2,75:1

Bright Sand - 3,5:1

Cut Me Loose - 4:1

Mikesh - 4,5:1

Waka Laura - 5:1

Robinson Cruso - 5,5:1

All the Evil - 6:1

Hyacint - 7:1

Sing of the Zodiac - 10:1

Chemik, Rabbit Dark Angel - 12:1

Invisible Bid - 16:1

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Pardubic podporovaná společností CHARVÁT Group, s.r.o. a Českým svazem chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní:

Trip to Rhodos - 1,6:1

Atack - 3,25:1

Wallisto, Sky Pilot - 6:1

Airfare - 7:1

Mikamine, Lord of Gracie, Dangerous Gleam - 10:1

Prime Preacher - 13:1

Arctic Galaxy - 16:1

Sázkové kurzy Betino na Cenu mílařů podporovaná společností CHARVÁT Group, s.r.o. a Českým svazem chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní:

Talar - 2,5:1

French Quebec - 3,5:1

Innovator, Seperate Opinion - 4:1

Hidden Flame - 6:1

My Old Husband - 7:1

Mediplomat - 8:1

Rabbit Motivman - 10:1

Whitney Risk - 16:1

(mze)

 

 

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net