slusovice IMG 7866Bohatý dostihový program včetně čtyř dostihů třetí kategorie bude připravený v sobotu na slušovickém závodišti. Mezi deseti dostihy jsou dva překážkové a diváci se mohou těšit i na pestrý doprovodný program zahrnující mj. leteckou akrobacii. Vstup je volný a závodiště bude otevřeno od 11 hodin, start prvního dostihu je ve 13 hodin.  


Začátek dostihového programu obsatarají dvouletí v Ceně EBF na 1160 metrů o 60.000 Kč. Z pětice účastníků čeká debut na dohlášeného Morgana (Durante Alighieri) a klisnu Cristabel (Nextr desert), tedy prvního potomla vítězky Ceny Arvy Criostal. Z koní, kteří již mají dostihovou zkušenost, má za sebou slušný debut z Wroclawi Celeste (Ryan), která obsadila třetí místo dvě délky za vítězem. Territory (Durante Alighieri) byla dvakrát pátá a ryzák Riverton (Egerton) se při debutu neumístil.

O hodinu později změří síly další junioři, tentokrát v dostihu na 1600 metrů o 45.000 Kč. Trenér Hanáček sem vysílá jednou přestavenou Megnyerö (Steady As A Rock). A ze Slovenska úpřijede také jednou staryující Tanata (Forever Bond). Nejzkušenějším dvouletkem v poli jsou Celebre Lady (Rol´Over Beethoven), která se v každém ze čtyř startů dokázala umístit, a také Giomár (Tiger) Cafe, který již startoval třikrát a dvakrát se umístil. Zatím nejvyrovnanějších výsledků dosáhla Princess Ryana (Ryan), která byla v obou startech třetí. Arkanie (Arcano) se objevila i v jedničkové Ceně Masise, ale tam doběhla až sedmá, 10 délek za vítěznou Sašou. Z debutantů má zajímavou matku Luxia (Midships). Je totiž prvním potomkem klisny Luxurious (Galileo), umístěné na tabuli v dostihu Grupy 3 a Listed.

Love Me
Přijede si Love Me do Slušovic pro letošní třetí vítězství?

Dalším trojkovým dostihem je Cena na 3200 metrů o 45.000 Kč s devíti účastníky. Po třech letech nad skoky se na rovinu vrací sedmiletý Noble Fox (Generous), a také bělouš Číro (Varadar) se od sezony 2013 věnuje překážkám, ale letos ve Světlé Hoře skončil v tříkilometrovém dostihu čtvrtý. Trenér Brečka do dostihu posílá osmiletou spolehlivou Harlequinu (Look Honey), která má na svém kontě jednou vítězství ze supervytrvaleckého dostihu. Šance má tříletá Black Bet (Dick Turpin), která v obdobném dostihu v červenci bojovala i s vysokou váhou o vítězství. Favoriotem dostihu ale bude svěřenec Radka Holčáka Saras (Hurricane Run), který má na svém kontě již tři vítězství na tratích okolo tří kilometrů a naposledy podlehl v takovém dostihu jen výborné Linngrid. Zvědavi budeme na výkon nové akvizice stáje Vasury Kolesa Faites Vos Jeux (Bering), která v minulosti běhala solidně v Německu a v tréninku Pavlíny Sůrové má zatím pouze start na proutěných překážkách.

Velmi dobře je obsazena Cena na 2200 metrů o 45.000 Kč. V jedenáctihlavém poli je například derby-vítěz Love Me (Egerton), který v sedle s am. Grbavčicovou letos již dvakrát v menších dostizích zvítězil. Do nižší kategorií se také vrací v jedničkových dostizích umístěný Wicker Stone (Wicker). Podceňovat nelze ani Stingera (Sholokhov), Rheedii (Egerton) a Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor). Na roviny se vrací Our Duchess (Duke of Marmalade). Minule výborně ve Slušovicích zabojoval Sebastiano (Security Risk). Ze Slovenska přijíždí letos jednou startující Tikaram (Fairlypi), který loni zvítězil v proutěnkách, a zatím málo zkušená First Smala (Silver Frost).

Dostihový den proběhne pod záštítou Josefa Čuby a Ivo Valenty.

Sázkové kurzy Betino na Cenu EBF:
2:1 - Celeste
2,5:1 - Territory
4:1 - Riverton
4,5:1 - Cristabel, Morgan

Sázkové kurzy Betino na Cenu na 1600 metrů o 45.000 Kč:
2,6:1 - Celebre Lady, Arkanie
4:1 - Princess Ryana
6:1 - Luxia
8,5:1 - Megnyero
10:1 - Tanata, Irwin Forge, Stuke
11:1 - Giomar
13:1 - Cmelak, Francisca

Sázkové kurzy Betino na Cenu na 3200 metrů o 45.000 Kč:
1,6:1 - Saras
4:1 - Noble Fox
6,5:1 - Caffi, Black Bet
7:1 - Armany, Harlequina
11:1 - Portatile, Číro, Faites Vos Jeux

Sázkové kurzy Betino na Cenu na 2200 metrů o 45.000 Kč:
3:1 - Love Me
5:1 - Rheedia
5,5:1 - Rabbit Emperor, Wicker Stone
6:1 - Tikaram, Stinger
6,5:1 - Sebastiano
9:1 - Our Duchess, Kafia
12:1 - Onegin
16:1 - First Smala

(mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net