Jak dnes uvedly stránky sport.cz, byl spor týkající se diskvalifikovaného vítěze Velké pardubické Nikase, respektive jeho týmu, s dodavatelem krmiva Troubeckou hospodářskou, dnes u přerovského okresního soudu ukončen smírem.


V jeho rámci nabídlka Troubecká hospodářská žalobcům náhradu na majetkové i nemajetkové újmě v celkové výši 2,3 miliónu korun. Žalobci, konkrétně Nikasův majitel pan Petr Kupka, trenér Stanislav Popelka i žokej Marek Stromský na dohodu přistoupili a následně ji schválil i soud. Jak uvedl Sport.cz "důvodem byla především snaha o ukončení soudního sporu," který citoval vyjádření právní zástupkyně žalobců Dalily Pelechové. "Dohodli jsme se na uzavření smíru a soud tento smír schválil. Chtěli jsme vzájemně narovnat vztahy. Obě strany mají za to, že i když došlo k dohodě a ke smíru, neurčuje to míru zavinění jednoho, nebo druhého účastníka sporu. Šlo o to soudní při ukončit," řekla dnes ČTK podle Sport.cz právní zástupkyně žalobců Dalila Pelechová.  

Jak uvedl Sport.cz Troubecká hospodářská se rozhodla ve smíru nahradit žalobcům majetkovou i nemajetkovou újmu. "Majiteli koně panu Kupkovi nabídli 1,5 miliónu korun na majetkové újmě a 250 000 korun na nemajetkové újmě," uvedla Pelechová. Žokej Stromský by měl dostat v rámci této dohody dohromady 240 000 korun a trenér Popelka 350 000 korun, dodala právní zástupkyně. K mimosoudnímu vyrovnání obě strany několikrát vyzývala i soudkyně Daniela Ševelová. U předchozího jednání na dohodu žalobci nepřistoupili, společnost jim tehdy nabídla 1,5 miliónu korun. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking