Ideal Approach LongchampDalším zajímavým tříletým koněm, který putuje do našeho turfu, je včerejší nákup stáje Lokotrans, vítěz španělského zimního favorita a dvou dostihů na francouzských drahách Ideal Approach.


Hnědák včera doběhl druhý v prodejce ve Fontainebleau a byl zakoupený odpoledne ze stáje za neoznámenou cenu. Trénovat ho bude v Tušovicích Zdeno Koplík. Svěřenec trenéra Delchera Sancheze Ideal Approach (Bushranger) byl favoritem des Cypres kat. F o 23.000 euro na mílové trati, kde nesl hmotnost 60 kilogramů. Stephane Pasquier poslal hřebce na těžké dráze hned po startu do vedení a diktoval tempo deseti soupeřům. Přibližně padesát metrů před cílem se přes hnědáka dostal o čtyři kilogramy méně zatížený Molaukev (American Post) s Umberto Rispolim v sedle, který nakonec o délku a čtvrt zvítězil v čase 1:44,60.

"Koníka mi vytipoval Zdeno Koplík s Tomášem Lukáškem. Sice nevyhrál, ale líbil se nám, tak jsem ho po telefonu se Zdenkem koupil," uvedl pro naše stránky pan Karel Jalový. Loni startoval Ideal Approach od května šestkrát ve Francii na pěti závodištích. S jednou výjimkou se pokaždé umístil a poslední dva starty v září ve Fontainebleau a v říjnu v Longchamp na tratích 1600 metrů vyhrál. Koncem října pak opanoval o půldruhé délky v Madridu tamní Cenu zimního favorita. Letos poprvé vyběhl 6. března v dostihu kategorie B v Deauville, kde doběhl předposlední, přibližně devět délek za vítězem. Vítěz tohoto dostihu Muqaawel (Daaher) ale doběhl předtím třetí v Listed a za ním druhý Ride Like The Wind (Lope de Vega) se jako dvouletý objevil také v grupových dostizích, kde se dokázal umístit. Včerejší druhé místo Ideal Approache, který má zisk 34.550 euro, bylo jeho druhým startem v letošní sezóně. (mze)
  
Ideal Approach Longchamp
Ideal Approach při svém loňském vítězství v Longchamp
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net