Passeport SaintCloudIng. Václav Slovák angažoval dnes v prodejním dostihu v Saint Cloud tříletého Passeporta, který doběhl o krk druhý. Před rokem takto zakoupil ve Francii Speed Machine, který mj. zvítězil ve slovenské Velké jarní ceně a jako třetí se umístil na Turf Gala v Cene ministerstva polnohospodárstva a rozvoja vidieka SR.


Svěřenec trenéra Borgela Passeport (Heliostatic) nesl dnes v 1400 metrů dlouhé Prix de Chatou nejvyšší hmotnost 59,5 kilogramy a vítězná Civeless (Peer Gynt) nosila o dvě a půl kilogramu méně. Není bez zajímavosti, že se dostihu původně měla zúčastnit i svěřenkyně trenéra Václava Luky Miss Westminster, která ale nakonec nestartovala.

Passeport SaintCloud
FOTO: Passeport dobíhá dnes druhý o krk v Saint Cloud

Passeport, polobratr dvojnásobné vítězky ze stáje DAR Dariane (Oratorio), si počínal výborně na dráze už jako dvouletý, kdy dokázal čtyřikrát zvítězit (na tratích 1200 - 1850 metrů) a třikrát se umístit. Mj. dokázal vyhrát i dostih kategorie D o 27.000 euro v Marseille, kde mimochodem tehdy doběhla šestá i nynější svěřenkyně Zdeno Koplíka Efily, která běžela v pátek ve Fontainebleau hlavní dostih.

Dnes startoval Passeport potřetí v aktuální sezóně. 26. ledna doběhl čtvrtý v dostihu kat. A v Cagnes-sur-Mer, když na vítěze ztrácel v cíli dvě a půl délky. A v polovině února se na stejném závodišti účastnil Listed Prix de la Californie na 1600 metrů, kde doběhl šestý - poslední v poli koní, z nichž většina již byla v Listed umístěná.

Passeport Vichy
FOTO: Jeden ze čtyř loňských triumfů Passeporta - v červenci na závodišti ve Vichy, kdy změnil poprvé majitele

Passeport byl zakoupený za 23.222 euro: "Navazujeme na osvědčený nákupní model, loni jsem takto zakoupil Speed Machine. Cílem Passeporta by měly být také jarní klasické dostihy. I on dosáhne ve Francii na majitelské prémie, takže jsem rád, že v současné nejisté situaci v našem turfu může startovat i tady," řekl nám Ing. Václav Slovák. Passeporta bude stejně jako další koně pana Slováka trénovat Zdeno Koplík. (mze)

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking