Chudacek StanislavÚspěšný dostihový víkend prožil prostřednictvím svých tříletých valachů Little Raktiho a Baratea a bílého hřebce White Motiva připravovaných rodinou Vocáskových v Němčicích ing. Stanislav Chudáček. Zatímco prvně jmenovaný hnědák pokořil v Mostě talentované tříletky na čele s Bathyrhonem ve „Frankenbergovi“, další dva jmenovaní plnokrevníci doběhli na tabuli Velké jarní ceny.

Zajímali jsme se tedy o to, jak velká byla před dostihem majitelova očekávání a také o další plány s těmito adepty i dalších klasických dostihů.

Myslím, že Little Rakti v Mostě překvapil mnohé, minimálně tím, že dokázal porazit sledovaného svěřence trenéra Šavujeva Bathyrhona. Věřil jste před dostihem, že by mohl v Mostě velmi dobře zaběhnout?

Little Rakti je velmi dobrý kůň pro tratě nad 2000 metrů, a proto jsme s ním vůbec nesměřovali do Velké jarní ceny. Jeho předchozí start, kdy byl druhý ve čtyřkovém dostihu na 1800 metrů v Praze, nelze brát úplně vážně. Ten sice mohl vyhrát, ale v polovině roviny ho zavřeli čtyři koně a on neměl volnou cestu vpřed. Takže jsem věřil, že by mohl uspět i v jedničkovém dostihu, i když po seznámení se startovní listinou jsem si pomyslel, že vyhraje Bathyrhon.

Na startu Velké jarní ceny jste měl dva talentované zástupce, Baratea a White Motiva. I sázející se přiklonili k tomu, že by více měl promluvit do výsledku dostihu Barateus. Oba podali výborný výkon, ale blíže byl v cíli k vítězi White Motiv. Bylo to i pro vás překvapení?

White Motiv má velmi rád měkko, takže včerejší stav dráhy byl určitě pro něho výhodou. U Baratea se před dostihem objevil menší problém, vyskočil mu malý šimbajn, a zvažovali jsme, jestli ho necháme běhat. Rozhodli jsme se nakonec pro start, šimbajn nebyl ve velkém stádiu, a dráha byla měkká. Je samozřejmě otázkou, jak velký to mělo vliv na jeho výsledek v dostihu. Ale ukázaná platí, White Motiv byl včera lepší.

Jsou vaši koně po dostizích v pořádku?

Podle prvních informací ano, ale dnes jsem ještě s trenérkou nemluvil. Budu s ní mluvit až odpoledne, tak se pochopitelně budu zajímat i o to, jak vypadá Barateova noha.

Můžete prozradit další plány s vašimi talentovanými tříletky?

White Motiv je hlášený do slovenské Velké jarní ceny a svým včerejším výsledkem si o účast v ní řekl. A pokud v ní uspěje, budeme pokračovat dále cestou do Slovenského derby. Barateus a Little Rakti jsou směřováni do Českého derby.

Předpokládám, že by do derby ještě měli absolvovat alespoň jeden start.

U Baratea je to v současné době otázka zdraví, jak moc se u něho projeví šimbajn, takže je možné, že bude startovat až v derby. Ale v tuto chvíli to s jistotou nemohu říci. A Little Rakti by měl mít ještě do derby jeden start. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net