Tři trojková klání byla nejvýznamnějšími dostihy druhého letošního mítinku na slušovické dráze. Po téměř dvou letech zde zaznamenal vítězný návrat valach Taggerton, který se naposledy ukázal na dráze v září 2013.

 
Tehdy český odchovanec Taggerton (Egerton - Tanita, Blueridge Dancer) vyhrál, ještě jako hřebec, Slovenský Saint Leger a od té doby nestartoval. Dnes stanul na startu Ceny lékáren Hanák (III.k., 2900m, 45.000 Kč), kterou jistě vyhrál před steeplerem Jovellem (Jape).

Úvod patřil dvouletým a do té doby dvakrát umístěnému Mikrop Dear (Pop Rock - Mikrop Fong, Dr Fong) stáje a chovu Rabbit Trhový Štěpánov, který v sedle s ž. Laubem po boji vyhrál Cenu společnosti Mamian, s.r.o. (III.k., 1160m, 45.000 Kč). Druhá doběhla Vaneta (Tiger Cafe) a třetí sledule (Bully Pulpit), nabízená v Katalogu plnokrevníků. Debutující Vaneta je dcerou někdejší šampiónky Vapety (Arcane), zatím nevýrazné matky, u níž mne již několikrát napadlo, zda by po dosavadních výsledcích s různými vesměs vytrvalými hřebci nestálo za to vyzkoušet ji s nějakým sprinterem či mílařem.

Cenu obce Jablůnka (IV.k., 1160 m, 30.000 Kč) vyhrála po tuhém boji o krátkou hlavu v Polsku narozená, ale oficiálně jako český chov vedená Epoletta (Tribal Instinct), dcera vítězky JCK Ecologically Right (Entrepreneur) z chovu rodiny Boberových.

Nejlépe obsazeným dostihem mítinku byla Cena města Slušovice (III.k., 3+, 1160m, 45.000 Kč), v níž bývalý jedničkový vítěz Tulum (King's Best) Syndikátu 2007 o 3 délky zdolal dalšího dříve jedničkového hráče Apriliuse (Balmont).

Teprve druhý start absolvoval v Ceně hejtmana Zlínského kraje (III.k., 3+, 1800 m, 45.000 Kč) tříletý Send You a Wind (Lope de Vega), zakoupený stájí Lokotrans na dražbě ročků v Baden-Badenu za 20.000 euro, a po úvodním umístění již druhý start proměnil ve vítězství. Naopak již šesté vítězství získal sedmiletý Gloushek (Dubawi) stáje Kika, který zadrženě vyhrál Cenu města Vsetína (IV.k., 1800 m, 30.000 Kč) a potřetí se radoval osmiletý valach Picca Bio (Minds Music - Perlas, Lagunas) z chovu dr. Kubíčka, který navzdory druhé nejvyšší váze v poli vyhrál závěrečnou handicapovou Cenu Klempířství Jakuba (V.k., 2200 m, 20.000 Kč)

Kromě sedmi rovin hostily Slušovice i dva dostihy steeplechase. V Ceně společnosti Řezník a uzenář Jan Černocký (V.k., 3200 m, 30.000 Kč) se lehce o 3 délky před Valtzem prosadil Billy Blue (High Chaparral) stáje Meridian, Cena týdeníku Jalovec (V.k., 3800 m, 30.000 Kč) patřla osmiletému Virválovi (Jape) stáje Spektrumlak CZ.

  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net