Termínovou listinu s 57 dostihovými dny, tedy se stejným počtem dní, jako se uskutečnilo v letošní sezóně, schválila na posledním zasedání Rada Jockey Clubu ČR. V termínové listině dochází oproti letošku k několika změnám, ty největší, včetně posunu St. Leger na začátek října, si vyžádal přesun European Jockey's Cupu ze druhé poloviny září na sobotu 2. září. Po letošním přesunu Ceny zimního favorita z Chuchle do Mostu čeká stejný přesun i další z tradičních pražských vrcholů Svatováclavskou cenu.


Podle schválené Termínové listiny bude i nadále hlavní tíže rovinového provozu ležet na chuchelském závodišti, to ale plánuje uspořádat o dva dostihové dny méně než letos. Plánovaných 16 mítinků je sice o 2 méně než letos, sezóna 2016 ale byla v Chuchli kvůli sporům ohledně výše poplatků za přihlášky a startky v jejím úvodu kratší o 2 dny, a tak v porovnání s rokem 2015 bude příští rok v Chuchli provoz chudší celkem o 4 dostihové dny.

V porovnání s letoškem naopak 2 dostihové dny přibydou v Mostě, kde se odběhne celkem 7 mítinků. Kolesa plánují příští rok uspořádat 2 dny, tj. o jeden méně než letos, naopak Lysá nad Labem k letošním 2 mítinkům jeden přidá, u ostatních nedochází ke změnám.

Celkových 57 dostihových dnů je nejnižší počet pořádaných mítinků v tomto tisíciletí. Naopak nejvíce dnů bylo uspořádáno v roce 2000, kdy se v ČR konalo celkem 82 mítinků, až do letoška nejnižší počet - 58 dostihových dnů - bylo uspořádáno v roce 2012. Průměrně se v ČR v letech 2000 - 2016 konalo 66,5 dostihového dne. (miv)

pocet dnu
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking