Jockey Club ČR zveřejnil termínovou listinu na příští dostihovou sezónu. Ta čítá 52 dostihových dnů, což je stejný počet jako v předcovidovém roce 2019. Nejvíce mítinků uspořádá Velká Chuchle (14), Pardubice (9), Most a Karlovy Vary (shodně 7 dostihových dnů). Zatímco letos se konají či budou konat dostihy na 9 drahách, příští rok to bude o jedno závodiště více. Po dvouleté pauze se vrátí dostihy do Světlé hory. Sezóna začne v neděli 3. dubna Gomba handicapem ve Velké Chuchli a skončí 6. listopadu mítinkem v Kolesách.


"Stejně jako v minulých letech tak nedochází k souběhu dvou dostihových dnů v jednom termínu. Nedochází ani k situaci, kdy si o jednom víkendu „konkurují“ dvě závodiště kategorie A. O jednom víkendu se totiž konají dostihové dny na dvou závodištích kategorie A pouze v případě, že se na jednom konají pouze rovinové a na druhém pouze překážkové dostihy," uvedl Jockey Club na svých stránkách.

"Termínová listina je rovněž koncipována tak, aby nevznikly kolize se zahraničními dostihovými dny, u nichž lze předpokládat vysokou účast českých koní a jezdců. Proto jsou volné termíny 5. 6. a 17. 7., kdy by se měly uskutečnit vrcholy slovenské dostihové sezóny, tedy mítink Turf Gala a Slovenské derby. Stejně tak se II. kvalifikace na Velkou pardubickou odběhne už 18. 6., aby podobně jako v letošním roce nedošlo ke kolizi s mítinkem v italském Meranu. Každopádně nadále budeme v kontaktu se zahraničními dostihovými autoritami a pořadateli, abychom případným termínovým kolizím předcházeli. Kvůli nedostatku jezdců jsou problematické především termínové kolize překážkových dostihových dnů."

Termínová listina 2022
Terminova listina 2022
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net