Dvacátého druhého února proběhlo další zasedání vrcholného orgánu českého turfu Rady Jockey Clubu ČR. To mělo na programu celkem 13 témat, z nichž zřejmě nejzajímavější byla informace prezidenta JC ČR Dr. Jiřího Charváta o průběhu jednání se zástupci BPA sport marketing a.s. a Tipsport.net a.s., zajišťující pro český turf příjem dostihových sázek, o dohodnutých zásadách další spolupráce do připravované smlouvy. Ta bude uzavřena na dva roky.


Pro české dostihy to jsou pozitivní zprávy, neboť obě strany se podle dnes publikovaného Zápisu z jednání Rady dohodly na navýšení základní částky marketingové smlouvy, kterou Tipsport podpoří české dostihy, o 26% na částku 6,8 miliónu korun. Vedle ní byl dohodnut i podíl závodišť na nárůstu objemu sázek vybraných přímo na závodišti ve výši 4,6% z nárůstu, pokud tento nárůst bude minimálně o 10% vyšší, než skutečnost v roce 2023.

Dobře též zní informace o tom, že obě strany mají zájem na zkvalitnění produktu a zvýšení jeho atraktivnosti pro širší veřejnost. Tipsport se tak zavázal k úhradě nákladů na instalaci dalších kamer a dronů na vybraných dostihových dnech a také na umístění datových čipů do podsedlových deček koní s cílem zlepšení vizualizace dostihů. JC na druhou stranu zpřístupní více údajů o koních, jezdcích, majitelích atd., aby sázející měli více informací.
 
Nepřehlédněte: Ingrid Janáčková Koplíková je 16. v šampionátu trenérů ve Francii. Její svěřenci tam letos vydělali přes 4 milióny korun

Z dalších bodů jmenujme schválení změn Dostihového řádu (konkrétní změny budou publikovány zvlášť) a chovatele bude zajímat úkol, který Rada JCČR udělila prezidentovi ČSCHPMDK Dr. Ladislavu Nagymu, aby formuloval nový program podpory koní českých koní prostřednictvím chovatelských a majitelských prémií, financovaných MZe.

JC též schválil záměr vytvořit marketingový plán JCČR a uložil Dr. Nagymu stanovení témat a cílů pro marketing JCČR v roce 2024.

Jockey Club též schválil podporu 8 přímých přenosů ČT z tuzemských dostihů v celkové hodnotě 868 tisíc korun. (miv)

Inzerce
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net