Satra TomasJedním ze dvou nejúspěšnějších dní letošní sezóny byl pro Tomáše Šatru sobotní mostecký mítink, kdy jeho svěřenci vyhráli třikrát. To samé se mu podařilo i 7. června v Praze, ale tentokrát byl mezi hattrickem i dostih nejvyšší kategorie.  Skvělý Chardonney Tcheque tak dosáhl svého čtvrtého vítězství v sezóně.


Určitě jste do Mostu odjížděl s velkými nadějemi, ale tušil jste, že by to mohla být i tři vítězství?
Lia Ashamal byla šance, ale že by mohla vyhrát, tak s tím jsem tolik nepočítal, bylo to pro mne milé překvapení. Honzik Chipera potvrdil, to co měl – žádné extra koně v jeho dostihu nebyli, jen v posledním startu ukázal dobrou formu Talar. A Chardonney Tcheque vyhrál jistě o dvě délky, s jeho vítězstvím jsme také počítali.

Minulý týden jsme se spolu bavili o tom, že je Chardonney hlášený do dostihu 31. října do Itálie. Už jste se nějak s panem doktorem Charvátem ohledně tohoto startu domluvili?
Ještě ne, uvidíme jak na tom Chardonney bude v nejbližší době, přeci jen to po dostihu v Mostě nebylo úplně ono. Máme ale čas, startka je až 29. října. Jedná se o dostih v Miláně  na 1400 metrů a je to srovnávací dostih s dvouletými koňmi.  Ale jak říkám, je důležité jak na tom Chardonney bude, byl bych rád, aby byl v pořádku pro příští rok.

Chardonney Tcheque Rispoli
FOTO: Chardonney Tcheque v sedmi letech dokázal vyhrát čtyři dostihy, což je nejvíce v jedné sezóně v jeho kariéře. A zaběhl výborně i na Leram European Jockey´s Cup Million, kde byl druhý

A bude ještě běhat Honzik Chipera nebo Sapsiree?
V neděli jsme sezónu vpodstatě ukončili, už nemáme pro koně dostihy. A myslím, že jsme zakončili sezónu dobře. Růženka  běhala po pěti měsících a byla třetí, a nezklamala ani Sapsiree v Memoriálu Harryho Petrlíka. Neměla ideální dostih a už nám ochlupatěla. Bylo to vidět v koncovce, že už je toho na ni moc. Ale je to poctivá klisna, která je skoro vždycky za peníze.
A co se týče Honzika Chipery, tak ten bude potřebovat vykastrovat, chová se teď hodně jako hřebec. Na ježdění je hodný, ale ve stáji a hlavně při transportu se chová jako janek. Loni byl ještě v pohodě, ale teď je to s ním při cestování velký problém, nemohl by jet s koněm v autě. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net