EndaltsevSpolumajitel stáje Zlatý kůň a trenér Igor Endaltsev odjede tento čtvrtek s Ramilem Děmidovem a dostihovými koňmi na francouzské závodiště Chantilly, kde je plánován jejich tříměsíční pobyt s možností účasti ve francouzských dostizích.

Pár dní před odjezdem jsme se trenéra Endaltseva zeptali na jeho plány ve Francii i v českém turfu.


Jak vlastně vznikla myšlenka odjet s koňmi trénovat do Francie?
Hodně českých trenérů už se se svými koňmi do Francie vydalo. Bavil jsem se s Václavem Chaloupkou a Zdenem Koplíkem o jejich zkušenostech s Francií. Řekli mi, že bych to mohl zkusit také a vyzkoušet tak jejich výborné tréninkové podmínky a poznat jejich dostihový svět. Tahle myšlenka mě oslovila. A navíc máme ve stáji koně francouzského chovu…


S kolika koňmi a jakým způsobem pojedete do Francie?

Odjíždíme se všemi našimi dostihovými koňmi, tedy tříletými hřebci Iave Conem, Wulframem a Eliosem de Petiville, dále s tříletou klisnou po Holy Roman Emperor a také naším nejmladším dvouletým koněm zakoupeným na podzim ve Francii. Poveze je přepravník pana Chaloupky, řídit bude pan Šlapák.

Iave Con
Foto: Do Chantilly se stěhuje i Iave Con


Předpokládám, že na závodišti v Chantilly máte už vše zajištěno…

Ano, postaral se o to náš agent, který domluvil pronájem boxů na závodišti, budeme mít připraveno krmení, podestýlku apod. Jsme domluveni na tři měsíce.


Kdy plánujete první starty ve Francii?

Jde mi hlavně o získávání zkušeností v zahraničí, chceme vyzkoušet, jak to tu vše funguje. Pokud bude probíhat vše včetně tréninku dobře, rádi bychom s koňmi startovali, ale v tuhle chvíli je předčasné o tom mluvit.


Iave Con se loni zařadil do širší špičky ročníku, a uspěl i v listopadu v Maďarsku. Budete jeho, či další vaše koně, hlásit do klasických dostihů?

Zatím jsme nikoho z nich do klasik nehlásili, ale pokud by se ukázali dobře, dohlásíme je. V tuto chvíli nevíme, který z hřebců bude nejlepší, ale myslím, že po přípravě ve Francii budeme moudřejší. Každopádně se vrátíme do Česka, abychom tu mohli s našimi koňmi startovat, a doufám, že i ve významných dostizích. (mze)

Tiger baner article    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net