Do patnácté sezóny v roli trenéra letos vstoupí bývalý vicešampión českých žokejů Ivan Kub, který společně se svým bratrem Petrem, který trénuje již 22 let, připravují koně v rodinném tréninkovém středisku v Mladém Smolivci. V něm nenajdete jen dostihové koně, ti však stále tvoří hlavní činnost trenérského dua. Pro letošní sezónu jich připravují 6, polovinu z nich tvoří nové posily, s nimiž by se smolívečtí po několika hubenějších sezónách rádi vrátili k výsledkům, které měli před 4 lety a dříve.

Tréninkové středisko: Mladý Smolivec
Počet koní: 6
Odešli po sezóně:  Mygerta, Laveroni, Matter for Joy, Lay
Přihlášky do klasických dostihů: nejsou
Stájový personál: Ivan Kub, Petr Kub
První jezdec stáje: není


Ze stáje Borsu přišla do Mladého Smolivce nyní pětiletá hnědka Tetrarose (Arch), která ve třech letech debutovala vítězstvím v jedničkové Ceně trojročných kobýl, na tento výkon už ale poté nenavázala a loni sbírala umístění v dostizích III. a IV. kategorie. "Tohle by mohla být dobrá klisna do malé stáje," míní Ivan Kub. 

demonking tetrarose
Demon King a Tetrarose 

Dalším nováčkem je čtyřletý valach Sopran Torus (Gladiatorus), který bude, stejně jako výše zmíněná Tetrarose, hájit barvy stáje Spedica Logistic s.r.o., mající za sebou zatím jen 3 starty.  “To je pošetřený kůň, hodně pozdní a také vytrvalý,” hodnotí jen Ivan Kub. “Narostlý, pěkný, mohl by dělat radost.”  

sopran promo
Sopran Torus

Třetím nováčkem ve smolíveckém středisku je pětiletý ryzák Charismatic (Pop Rock). Jmenovec vítěze Kentucky Derby z roku 1999 vyhrál v péči Tomáše Váni 3 rovinové dostihy, jehož další kariéra ale bude směřovat do překážek. Nakonec Pop Rockův syn je polobratrem loňského vítěze Velké pardubické Charme Looka, byť oproti překážkovému šampiónu je výrazně subtilnější. “Na rozběhání ještě zkusíme jednu rovinu, pak ale zřejmě už jen překážky. Na skákání je šikovný,” říká o něm Ivan.

charismatic
Charme Lookova polobratra Charismatica čekají překážkové dostihy

Zbytek osazenstva stáje zůstává stejný jako loni a to včetně již desetiletého bělouše Demon Kinga (Denon), který letos bude hájit barvy stáje Gwendy Bauer Development, syndikátu, za který Demon King už běhal, ale nyní vstupuje do sezóny s pozměněným názvem a posílen o přítomnost Jana Bauera. Pro držitele rekordu na 1000 metrů bude letošní sezóna už poslední a ve stáji se s ním budou neradi loučit. “To je ideální dostihový kůň, stále zdravý a i v tomhle věku jej to baví,” chválí jej Ivan.

Mnohem složitějším koněm je Sonyatta (Egerton) stáje DUE-daně, účetnictví, ekonomika. “Ta nám dává hodně zabrat, ve všem. Je to hodně složitý kůň a nikdy nemá dobrou náladu. Už byla několikrát druhá, ale myslím, že s lepší povahou by si dokázala vyhrát.” Jako lék na svéhlavou povahu klisně trenéři pro letošek naordinovali překážky. “Tam by snad mohla udělat panu Kamešovi víc radosti.”

Ty by měli čekat i Camelai (Security Risk) stáje Sauter. “Loni na jaře se ukazovala solidně, ale v létě v Praze měla v dostihu karambol a od té doby jakoby se bála utíkat. Takže jsme jí zaskákali, zkusíme s ní ještě jednu rovinu a kdyby to pořád nebylo ono, půjde do překážek.”

Do nové sezóny vstupuje smolívecký tým, sestávající ze dvou jezdících trenérů, jimž vypomáhá přítel Marek, s pocitem dobře strávené zimy. “Bylo hodně sněhu, tak jsem mohli pořád dělat objemy a máme hodně napracováno. Věřím, že se to společně s novými posilami stáje odrazí na výsledcích a naši majitelé, kterým bych rád poděkoval za stálou důvěru, budou mít ze svých koní radost,” uzavírá předsezónní povídání Ivan Kub. (miv) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking