Havlickova ZdenaV loňské sezóně se tréninkovému středisku manželů Zdeny a Jana Havlíčkových dařilo v rovinových dostizích, kde zaznamenali tři vítězství. Aprilius dělal loni největší radost v Bratislavě a na nedaleké slušovické dráze, kde dvakrát triumfoval na sprinterských tratích. Spolu s Gloushkem se ukázal i v nejvyšší společnost. Několik koní po sezóně odešlo a tak stabilní jádro čtyřnohého týmu opět tvoří sedmiletí Aprilius a Gloushek. Ve stáji jsou také dva osvědčení steepleři bílých barev DS Pegas, ale u těch není v tuto chvíli jasné, zda-li pod vedením manželů Havlíčkových absolvují i letošní sezónu.

 

 

Tréninkové středisko: Vlachovice - Vrbětice
Počet koní: 4
Odešli po sezóně: Run The Win, Emotional, Raabit Haafhd
Přihlášky do klasických dostihů: nejsou
Stájový personál: Jan Havlíček
První jezdec: stáj nemá, trenérka by ráda spolupracovala s Jaromírem Šafářem 


Gloushek stáje Kika se loni po půldruhém roce úspěšně vrátil na dráhu.  Zvítězil ve Slušovicích a kromě toho se pětkrát umístil. „Letos s ním opět počítáme do rovinových dostihů, ale pokud by mu to na nich už nešlo, přejde na překážky. Zaskákaný je, talent také ukazuje a je to velice hodný kůň,“ prozrazuje o ryzákovi trenérka Havlíčková. 
Havlickova Aprilius
FOTO: Dvojnásobný vítěz ze sezóny 2014 Aprilius

Přes zimu změnil majitele Aprilius, který bude nově reprezentovat stáj Tippler Group s.r.o. pana Petra Karlíka. „Aprilius nás loni potěšil dvěma vítězstvími a čtyřmi umístěními. Umístil se na závěr sezóny jako třetí ve dvojkovém dostihu v Bratislavě. Přes zimu byl vykastrovaný a plány jsou s ním stejné jako s Gloushkem. Tedy starty na rovině s možností přechodu na překážky, kdyby mu to již na rovinách nešlo."

Havlickova Gloushek
FOTO: Gloushek se loni v Praze umístil ve dvojkovém Červnovém poháru

Dalšími dvěma obyvateli zdejší boxů jsou reprezentanti stáje DS Pegas Gejzir a Makléř. Jedná se tedy o velmi úspěšné překážkáře. Osmiletý Gejzir loni pod vedením Grega Wroblewskiho přidal do sbírky svých úspěchů triumf v Poháru Josefa Váni a Zlatém poháru Elektrizace železnic Praha, a.s., zatímco Makléř vyhrál v září ve Wroclawi a také byl třetí ve Francii. „Naše středisko využívá pan Trávníček také jako relaxační. Máme za úkol připravit oba koně do dostihů, k čemuž využíváme našich kopců. Plány s Gejzirem a Makléřem na sezónu jsou otázkou pro majitele. My zatím nevíme, co bude s koňmi dále, tedy jestli u nás zůstanou. Takový Makléř už je vlastně u nás potřetí.“

Havlickova Gejzir
FOTO: Gejzir loni zvítězil třikrát

Jak dále Ing. Havlíčková prozrazuje, další dva boxy obývají její oblíbenec Born Slippy, který je již v dostihovém důchodu, a také klasická vítězka Nidara, kterou sem pan Trávníček umístil. „Nidara je zatím u nás, ale chystá se na připuštění k Age of Japeovi. Pro zájemce o trénink koní máme ještě pět boxů volných a rádi tu nové majitele uvítáme.“ 

Podmínky letošní zimy hodnotí zkušená trenérka jako standardní. „Musíme si poradit za jakékoholiv počasí. Když bylo bláto, tak jsme klusali přes vesnici, přes Vrbětice. Ale nejvíce jsme potrénovali v kopcích na sněhu. Naši koně budou připraveni už na začátek sezóny.“ (mze)

Fotografie: Šárka Votavová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking