stronger togetherDvě velké posily získala v posledních dnech trenérka Ingrid Janáčková Koplíková. Ve Francii pro manžele Dufkovy zakoupila tříletého Stronger Together (Buratino), dvojnásobného vítěze na vytrvaleckých distancích, kterého bude dohlašovat do Českého derby. Svůj tréninkový úsek navíc obohatila i personálně - z Rabbitu Trhový Štěpánov do Lysé přešel žokej Milan Zatloukal.

 
"Kvalitního tříletého koně jsme ve Francii ale i jinde sháněli už delší dobu, ale před jejich klasikami nebylo jednoduché dobrého a zdravého koně získat," uvedla pro naše stránky Ingrid. "Povedlo se to až nyní na poslední chvíli."

Stronger Together byl jako dvouletý hodně exponován, z 10 startů vytěžil jedno vítězství a pět umístění. Letos startoval zatím jen čtyřikrát, získal však dvě vítězství a jedno třetí místo. Prvního letošního vítězství dosáhl v březnu v handicapu na 2100 metrů v Pornichet, druhého 22. května v prodejce na 2500 metrů v Croise-Laroche. Z Francie si přiváží rating 36 kg, kterým by se měl na startovní listinu Českého derby bez problémů dostat.

Stronger Together bude běhat za jednu ze stájí rodiny Dufkových, manželé jej však pořídili pro své vnučky. "Mají dvě, obě shodně slaví 25. června první narozeniny, tak jim Dufkovi chtěli udělat radost a byli by rádi, aby každá vnučka měla svého," vysvětluje trenérka, která se aktuálně rozhlíží po druhé posile. 

Výrazným posílením je i příchod žokeje Milana Zatloukala do její centrály v Lysé. "To je opravdu silná jezdecká posila," potvrzuje trenérka, která v Lysé připravuje více jak tři desítky koní a do Českého derby vedle nové akvizice směřuje i čtvrtého z Velké červnové Secret Peeta (Awtaad). (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net