Gomba 2014Osmibodovým programem s vrcholem v tradičním Gomba Handicapu (I.k., 1200 m, 120.000 Kč) dnes ve Velké Chuchli začala letošní cvalová sezóna. Její úvod vyšel nejlépe trenéru Arslangireji Šavujevovi, jehož svěřenci si z Chuchle odvezli tři vítězství včetně triumfu v hlavním dostihu, ve kterém se po boji o hlavu prosadil nejvíce zatížený kůň v poli, čtyřletý Cut Me Loose ze stáje Ramzana Kadyrova.


Do Gomby dohlášený Cut Me Loose (Singspiel) se po startu držel vzadu, zatímco vedení se podle očekávání ujal favorizovaný Mikesh (Majestic Missile). Ten si v cílové rovince vytvořil náskok, ale zatímco mu začaly v závěrečným metrech docházet síly, zvenčí útočící Cut Me Loose, v sedle s Jaromírem Šafářem, stahoval Mikeshův náskok každým cvalovým skokem, těsně před cílem se dostal přes něj a o hlavu vyhrál ve výborném čase 1:11,14. Třetí, 2 délky za Mikeshem, skončil po téměř 11 měsíční pauze se navrátivší White Motiv (Motivator) a čtvrtý Sign of the Zodiac (Clodovil).

Šavujev se radoval ještě dvakrát zásluhou tříletých koní. V Ceně 80. narozenin pana Marka Skály (III.,  1600 m, 60.000 Kč) ukázal velmi pěkný nástup Levis Mistral (Medicean) Valentina Bukhtoyarova s Radkem Koplíkem, který o tři délky porazil taktéž slibně finišujícího stájového a tréninkového kolegu Zakhar Star (Henrythenavigator). Vítěz byl loni prodán jako dvouletý na Goresbridge Breeze-Up Sale za 28.000 euro, do ČR byl zakoupen o 6 týdnů později, kdy byl na Arqana Mixed Sale vydražen za 17 tisíc euro. Hattrick završil krabčický trenér v předposledním dostihu dne Ceny sázek Betino (IV.k., 3, 1800 m, 40.000 Kč), ve kterém se prosadil loni ve dvou startech neumístěný Dasho Top (Oratorio), zakoupený jako roček za 32.000 euro.

Vůbec prvním letošním vítězem se stal svěřenec trenérky Heleny Blažkové Prince Orpen (Orpen) stáje Joly, který soupeřům v Ceně Velké Chuchle (III.k., 3, 1400 m, 60.000 Kč) nadělil 11 délek. Trenér druhého v cíli Caradana (Sinndar) Zdeno Koplík se za porážku následně více než odškodnil v druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne, dvojkové Ceně Autodopravy František Vlk (II.k., 1600 m, 85.000 Kč), ve kterém svedli boj o vítzěství dva jeho svěřenci, z nichž měl více sil ze zadních pozic útočící pětiletý Samruk (Elusive City) stáje Avarrio Praha, který o nos zdolal Everest Hilla (Tiger Hill).

Prvního vítězství v kariéře dosáhl dnes pětiletý zástupce stáje YOKO Brutal Rocco (Shirocco), který má na svém kontě i čtvrté místo z Českého derby, ale vítězství získal až v dnešní Ceně nového bonusu Tattersalls (III., 4+, 1800 m, 60.000 Kč), kde jej k němu dovedl žokej Jan Rája.

Dvě vítězství si z úvodního dne odvezli koně domácího chovu, v obou případech však potomci plemeníků, kteří již v našem chovu nepůsobí. Krátce poté, co byl oznámen návrat Alhijaze zpět do Polska, získal jeho čtyřletý syn Nurjaz ze stáje a chovu Ekofarmy Rybár v Ceně Stavebních a zemních prací František Vlk (IV.k., 4+, 1600 m, 40.000 Kč) vůbec první triumf potomka tohoto plemeníka narozeného z hřebcova zdejšího působení (v sedle byl dvakrát úspěšný Tomáš Lukášek) a na závěr dne patřil vyhrál pětiletý syn Varadara Tygr Rokytenský z chovu Ing. Pavla Vrba pro stáj R.Maag-Hála Ceu Cléopatry (IV.k., 4+, 2200 m, 40.000 Kč).   

Televizní záznam mítinku z ČT 4 Sport

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking