Most3Dostihové závodiště v Mostě vstoupí do své 19. dostihové sezóny už tuto sobotu. Kromě dvou tradičních dostihů, tedy Memoriálu Vlastimila Smolíka pro starší vytrvalce a Memoriálu Dr. Frankenbergera pro koně klasického věku, to bude i dalších pět zkoušek. Zvláštní pozornost si mezi nimi zaslouží druhý dostih v pořadí, kterým je zkouška druhé kategorie na 1400 metrů. Jedná se totiž již o 1000. dostih, který se na mosteckém hipodromu uskuteční!


První dostihy se na závodišti zbudovaném na Velebudické výsypce konaly 13.9.1997. Vůbec pvním vítězem na hipodormu se stal tehdy dvouletý Chamill (Mill Pond), kterého pro stáj Edoc Brno připravoval Josef Andrés a v dostihu ho vedl ž. Dušan Andrés.  Mimochodem bylo to první z 10 vítězství výborného Chamilla, který dokázal vyhrát pět jedničkových dostihů a být třetí v Českém derby. Dostihy se poté do města na severu Čech vrátily následující rok, kdy se tu již konalo šest dostihových dnů. Sezóna 1998 je tedy v historii závodiště Most označována za první.

Letošní rok bude znamenat již 19. dostihovou sezónu na mosteckém závodišti. Ta by měla čítat tři dostihové dny. Kromě dvou květnových mítinků se tu bude běhat i poslední srpnovou sobotu. Další budoucnost hipodromu, a tedy i jubilejní 20. sezóna v roce 2017, je v tuto chvíli nejasná. Za dva týdny totiž  jde mostecké závodiště, resp. jeho 57,5 % podíl, do veřejné dražby - viz článek. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net