Mimon zavodisteNedělní dostihový den patří závodišti v Mimoni, které mělo premiéru v roce 1965 a dostihy se sem navrací po čtyřleté odmlce. Mezi sedmi zdejšími dostihy je šest rovin a na závěr odpoledne se uskuteční dostih přes proutěné překážky. Ke shlédnutí ale také bude dostih poníků a neregistrovaných koní.


Mimoňské závodiště slaví tedy letos 50. výročí od svého vzniku. Zahajovací dostihový den se tu konal 27. června 1965 a jeho pořadatelem byl Státní statek Mimoň. Tehdy se tu také na 1200 metrů dlouhém oválu konalo sedm dostihů. Dvěma jezdcům se tehdy podařilo double. Jezdec Samšiňák vyhrál dva překážkové dostihy a amatér Korda si připsal prvenství na rovině i v dostihu přes proutěné překážky. V posledním období se dostihy v Mimoni konaly nejčastěji v srpnu a výjimkou nebyly ani dvoudenní mítinky.

V neděli čeká na diváky v Mimoni jako vrchol dostihového dne Cena společnosti Charvát Group, s.r.o., rovina třetí kategorie na trati 2400 metrů o 45.000 Kč. Ambiózní dvojici vysílá do dostihu trenér Tomáš Hurt. Šestiletý Adiutant (Montbard) sice již téměř dva roky nevyhrál, ale velmi často končí na dotovaných místech. A daří se mu na rovinách i na překážkách. Druhým koněm trénovaným v Benešově - Černém lese je desetiletý Duplo (Sorbie Tower), který loni dokázal na menších závodištích třikrát vyhrát. Před lety třetí kůň v Českém derby tak stále ještě umí.

Na menších závodištích na vytrvaleckých tratích loni dvakrát zvítězila Goldy (Look Honey), se kterou je také nutno počítat. Možnosti dalších dvou účastníků hlavního dostihu se těžko odhadují. Donna Anna (Distant Music) se totiž vrací na dráhu po bezmála dvou letech. V sezóně 2013 běhala třikrát na německých závodištích, kde se neumístila. A čtyřletou svěřenkyni trenérky Vocáskové Gábinku (Manduro) dnes čeká dostihový křest.

Zajímavostí odpoledne je také rovinový start Josefa Bartoše, který se tak objeví v této disciplině po roce. Bude v sedle svěřenkyně Heleny Blažkové Limonade, která je v handicapovém dostihu zatížena 68,5 kilogramy. A  po téměř dvou měsících se vrací do sedla talentovaná jezdkyně Pavlína Filipová.

Program na závodišti v Mimoni začíná v 13:30 dostihem neregistrovaných koní, start prvního dostihu je plánovaný na 14:00.

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Charvát Group, s.r.o.:
1,5:1 - Adiutant
3:1 - Duplo
4:1 - Gabinka
4,5:1 - Goldy
6:1 - Donna Anna
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking