duxscholar headNa českých drahách se nyní schází nejlepší konkurence v historii. Alespoň tak lze interpretovat aktuální stav průběžného handicapu u nás, kde se poprvé v historii objevili najednou hned tři koně se známkou 100 kg a více.


Na čele je, nijak překvapivě, brilantní nedělní vítěz Velké ceny Prahy Dux Scholar (Oasis Dream), který byl českým handicapem zachycen poprvé a handicaper jeho výkon ohodnotil ratingem 101,5 kg a prvním místem mezi staršími koňmi. Dux Scholarův stájový kolega Meandre český handicap nemá, narozdíl od Donna Hallinga (Halling), který mu v posledních dvou startech v Gr.1 dostizích koukal z uctivé vzdálenosti na záda a českou známku vlastní. Ta se již 3 dostihy drží na hodnotě 100,5 kilogramu. Třetím stovkařem je Trip To Rhodos (Rail Link), kterému handicaper za 8. místo v Prix Kergorlay (Gr.2) přidal 2 kilogramy a má rovných 100 kg. Za nimi následuje Lysyan (Byron) s 95 kg, o půl kilogramu méně mají shodně slovenský Atack (Mamool), Omnibus (Da Xian), Roches Cross (Whipper) a také Leo Gali (Galileo), která je aktuálně nejlépe hodnocenou klisnou v českém turfu.  

Mezi tříletými se na čelo vrátil jarní premiant Talar (Whipper), který dostal za druhé místo za Dux Scholarem přidána 2 kila a má 95,5 kg. Za ním s kilogramovou ztrátou následuje vítěz Svatováclavské ceny Cut Me Loose (Singspiel), ještě o 1,5 kg méně má Always on Sunday (Sunday Break), jehož známka šla po slovenském St Legeru dolů z 95 na 93 kg. Polepšil si naopak Mister Westminster (Hurricane Run) z 89,5 kg na 92,5 kg, který je nyní o 0,5 kg výše než vítěz Derby Mister Aviation (Montjeu). Nejlépe hodnocenou tříletou klisnu je nyní Ley Percy (Sir Percy) s 89,5 kg, dosud vedoucí Saltanat (Duke of Marmalade) ztratila po šestém místě ve Velké ceně českého turfu 2 kg a má 89 kg. 
 
duxscholar big
Nejlépe hodnocený starší kůň Dux Scholar s nejlépe hodnoceným tříletkem Talarem

 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking