KolesaPředposledním dnem letošní sezóny bude sobotní mítink v Kolesách, kde se letos budou konat dostihy poprvé (začátek prvního dostihu je už v 12:00 hod). Na úvod se odběhnou tři rovinové dostihy a po nich budou následovat čtyři dostihy pro překážkové koně. Dostihový den je tentokrát složený ze zkoušek dvou nejnižších kategorií, hlavním bude Memoriál Michala Köhla, crosscountry na 3700 metrů o 50.000 Kč. 


Roli favorita třetího ročníku vzpomínkového dostihu na známého překážkového jezdce, vítěze více než 70 dostihů Michala Köhla, zřejmě získánedávný účastník Ceny Vltavy Rabbit Hawk Wing (Hawk Wing), který tu v minulosti dokázal hlavní dostih konaný tehdy o kategorii výše vyhrát. Povede ho mladý jezdec Patrick Boekhout, zatímco na jeho tréninkového kolegu Strike (Tiger Hill) usedne další talentovaný jezdec Michal Mikšovský. Strike toho hodně za poslední sezóny naběhal v Itálii, kde dokázal vyhrát steeplechase i krosový dostih. Nyní se ale vrací na dráhu po několikaměsíční odmlce. Na své měsíc staré vítěztsví z Brna by určitě chtěl navázat Thirteen Diamonds (Diamond Green), který sbírá vítězství hlavně na menších drahách. Woody (Tiger Cafe) letos startoval pouze v Pardubicích, ale v sobotu se vrátí na dráhu, kde se mu podařilo už dvakrát vyhrát. Určitě patří do širšího okruhu favoritů dostihu. Před dvěma roky dokázala vyhrát na koleské dráze Moravanka (Tiger Cafe), které se daří hlavně na menších drahách. Letos zvítězila v Netolicích. Polokrevný Canton (Minds Music) se v poslední době spíše hledá, ale v Kolesách před dvěma roky docílil jednoho ze svých dvou vítězství. Ferino (Ryan) a Scare Crow (Scater) ještě stále splňují označení "nezvítězivší."

Z překážkového programu zaujme i Cena společnosti Střechmont, s.r.o. na 3600 metrů o 40.000 Kč. Krosový dostih má sice statut V. kategorie, ale startuje v něm hned několik zajímavých koní. Moula (Magnus) před čtyřmi roky dokázal přejít kurz Velké pardubické, na proutěných překážkách se v minulosti dařilo Dessonovi (Denon), spolehlivou překážkářkou je Creola Tiger (Tiger Cafe) a zlepšení v minulém startu naznačil nejmladší sourozenec Trezora Treb (Roulette), který bude startovat teprve počtvrté v kariéře. Za očekáváním zatím zůstává na překážkách kdysi druhá v Polském Oaks Francaise (Soldier of Fortune).

rabbit hawk wing
Jedním z šancových koní v hlavním dostihu v Kolesách, Memoriálu Michala Köhla, bude Rabbit Hawk Wing, kterého ještě před dvěma roky jezdil Josef Váňa.

Z trojice rovinových dostihů je jeden vyhrazený koním nejmladšího dostihového ročníku. Ceny společnosti "Dům u černého koně" na 2000 metrů se zúčastní osm koní, u nichž realizační týmy předpokládají vytrvalecké vlohy. Je mezi nimi také dohlášený účastník Pražského zimního favorita Goldenton (Egerton), v jehož sedle bude již jistý letošní šampion David Liška. Zlepšení se dá také předpoklat u jeho tréninkového kolegy Marchanda (Egerton). Dosud dvakrát startujícího a podruhé doběhnuvšího blízko tabule. Trenér Haris nasazuje syna Leo Gali Lewise Gal (Bully Pulpit), kterému napodruhé uniklo poslední dotované umístění jen o nos. Zlepšit se oproti posledním startům ale může kdokoliv ze zbývající pětice. 

V úvodní Ceně obce Kladruby nad Labem by měl potvrdit dobrý výsledek z Ceny běloušů CK Martin Tour Chartum (Rosensturm), zatímco spolehlivost doporučuje Rabbita Makfi (Makfi) a Zlomka (Bully Pulpit). Na domácí dráze může být silný Malq (Prince Kirk). Premiéru si v dostihu odbudou dva tříletí potomci plemeníka Egertona z výborných dostihových klisen, vítězek Oaks. Destiny Star je dcerou Determinacji (Sorbie Tower) a Zamingertonovi dala život Rabbit Zamindar (Zamindar).

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking