Mimon zavodisteLetos podruhé se mohou dostihoví příznivci vypravit na dostihy do Mimoně, kde pořadatelé chystají devět dostihů. Prvních pět je rovinových a po nich následuje blok čtyř překážkových dostihů. Hlavním chodem odpoledne je vytrvalecká zkouska třetí kategorie o 45.000 Kč, Cena města Mimoně. Tento handicapový dostih je hmotnostně poměrně vyrovnaný, rozdíl mezi nejvíce a nejméně zatíženým koněm je jen šest kilogramů. Ve startovním poli nechybí koně, kteří již dokázali na zdejší dráze zvítězit. Začátek prvního dostihu je ve 13:30 hodin.

Hlavní dostih, vytrvalecká Cena města Mimoně, přivádí na start poměrně vyrovnané sedmihlavé pole. Nejvyšší hmotnost 59 kilogramů ponese zástupkyně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Irene (Look Honey) a naopak nejnižší hmotnost Roony (Rainbows For Life). Oba se utkali na mimoňské dráze v hlavním dostihu 5. května, kdy při téměř stejných hmotnostech zvítězila klisna o dvě délky. Tentokrát tedy vyhlíží papírově lépe Roony, který nese o šest kilogramů menší zátěž než Golden Irene. Ve hře jsou ale i další koně. Dalším letošním vítězem v poli je ryzka Wanikoro (Egerton). Svěřenkyně trenérky Horové je typickým vytrvalcem a na trati 2400 metrů získala právě své dvě vítězství. V Mimoni bude startovat poprvé. Best Box (Two-Twenty-Two) se letos na dráze ukáže poprvé, loňskou sezónu ale skončil vítězstvím na supervytrvaleckém dostihu v Kolesách. Zabodovat může i tréninkový kolega Golden Irene Mikrop Nice (Durante Alighieri), který se v minulosti účastnil i velkých ročníkových dostihů a na menší dráze se mu může dařit více. Mimoňskou dráhu si také poprvé vyzkouší desetiletý Shadow Moon (Moonjaz), který od loňska startuje o kategorii níže. Apenin (Moonjaz) se od loňského září věnoval proutěným překážkám. O květnovém mítinku měl ale v v dostihu v Mimoni pád a nyní ho realizační tým vrací zpět na roviny.

Zajímavým dostihem je také Cena firmy MAESTOSO Luna IV. kategorie na 2000 metrů, kde bude tříletý Lianel (Champs Elysees) čelit čtyřem starším soupeřům. Lianel se loni objevil také v Gerschově memoriálu. Letos má oproti svým soupeřům nevýhodu prvního startu v sezóně a navíc ponese vysokou hmotnost 63 kilogramů. Ještě o kilogram a půl více je zatížený Shahnour Aznavour (Azamour), který na zdejším závodišti minule debutoval na proutěných překážkách, ale byl zadržený a v sobotu se vrací na roviny.  S velkými ambicemi po vítězství z 5. května půjde na start Wimbledon (Ryan), který se neztratil ani před dvěma týdny v Praze. Nízká hmotnost a dobrá forma hovoří také pro Armanna (Tiger Cafe), jenž po úspěchu v Mostě obsadil minule na zdejší dráze druhé místo. Dalton (Roulette) vypadá jako nejslabší článek sestavy, letos se mu zatím nedařilo.

Pouze tříletým koním je určena Cena společnosti Transform a.s. na 1800 metrů. Nejzkušenějším koněm v poli je bělka Provence (Durante Alighieri), která si minule na zdejší dráze doběhla pro třetí místo a tedy svůj nejlepší výsledek v kariéře. Do boje o vítězství patří také Fantasticman (Durante Alighieri), který se letos v Praze dvakrát umístil na tabuli. Rudolfina (Bully Pulpit) debutovala v květnu v Mimoni pátým místem. První starty zažijí Anis Hellisio (Pop Rock), Alafabast (Fast And Furious) a  polobratr šampiona Line Honeye Louis Litt (Next Desert), který měl problémy s chuchelskými startovacími boxy a do dostihu zatím neodstartoval. (mze)