flower of loveSmutnou zprávu dnes zveřejnil na svých internetových stránkách trenér Radek Holčák. Letošní vítězka Gran Corsa Siepi di Merano (Gd1) Flower of Love (Poet's Voice) podlehla dva týdny po svém životním triumfu zdravotním komplikacím. Nadějné tmavé hnědce stáje Březová, která během tří sezón vydělala na překážkách přes 1,3 miliónu korun, bylo teprve 6 let.

 
Šlo o torzi tlustého střeva, přetočení. U tlustého střeva je nutný okamžitý zásah. Hned jak jsme to ráno po příchodu do stáje zjistili, do půl hodiny byla naložená a jeli jsme do Brna, kde byla operována. Bohužel to bylo pozdě a už se z toho nedostala,“ uvedl pro Tipařův palec Holčák.

Flower of Love zahájila dostihovou kariéru v Anglii, kde v péči Simona Crisforda absolvovala jako tříletá 5 startů, z nichž dva proměnila ve vítězství a v dalších se vešla na tabuli, za což získala rating 81 liber. V únoru 2017 ji na February Sale v Newmarketu zakoupil za 48.000 gns pan Jiří Drag, v jehož barvách absolvovala 13 startů. Po neúspěchu v mosteckém Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k.), kterým v českém turfu debutovala, přešla do překážkového provozu, ve kterém z 11 startů vytěžila 4 vítězství a 6 umístění, jen jednou nepřišla "za peníze". Vedle zmíněného vrcholu své kariéry též doběhla druhá Gran Corsa Siepi d'Italia (Gd1).

Je to velká škoda. Počkali jsme si na ní a ona nám to začínala vracet. Pro mě a majitele Jiřího Draga to byla taková srdcovka. Byli jsme ji spolu kupovat v Newmarketu. Byla to jeho první kobyla,“ uvedl trenér. (miv)


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net