Nemcice drahaDalším tréninkovým střediskem, kterému vyšel začátek sezóny na výbornou, jsou Němčice rodiny Vocáskových. Včera jejich Francie opanovala předzkoušku Jarní ceny klisen a snadným vítězstvím se blýskl také další tříletek Rainbow Rakti. 

Před týdnem se mj. povedl úspěšný comeback jedničkového White Motiva. Zástupce tréninkového střediska Ladislava Vocáska ml. jsem proto požádala o rozhovor ke koním a plánům s nimi.

Z pěti startů jste zaznamenali dvě vítězství včetně triumfu ve včerejším hlavním dostihu a tři umístění, které zahrnuje i třetí místo White Motiva v Gomba handicapu. S tím určitě musí být u vás ve středisku  spokojenost…
Ano, se startem do sezóny jsme spokojení. Všichni koně jsou po dostizích zdraví a ani žádného z dalších koní nepotkal úraz, tak doufáme, že tomu tak bude i nadále.

Francie včera porazila velmi dobré klisny včetně šampionky dvouletého ročníku. Zvítězila na trati 1400 metrů a loni dvakrát velmi dobře zaběhla v dostizích na 1600 metrů. Jak vidíte její distanční možnosti?
Myslím, že je to klisna, která zvládne 1400 – 1600 metrů svou třídou, ale její optimum bude od 2000 metrů výše, tam očekáváme, že by mohla chodit koncem. Otec matky pochází z rodiny Temirkanova, v jejím rodokmenu tedy jsou vytrvalecké dispozice.  Samozřejmě ale vytrvalost Francie musí být prověřena dostihy. Jejím nejbližším programem je Jarní cena klisen.

Do Jarní ceny klisen je přihlášena i reprezentantka stáje  pana inženýra Chudáčka Mary Yeats, která by měla startovat v menším dostihu v neděli.
Mary Yeats měla také původně zahájit sezónu Memoriálem Rudolfa Deyla, ale podle práce se neukazovala tak třídově jako Francie, takže jsme se s panem majitelem rozhodli jí dát nejprve start v menším dostihu. A podle něho se rozhodneme, zda do jarní klasiky pro klisny zamíří.

White Motiv2
White Motiv se vrátil na dráhu třetím místem v Gomba handicapu

Impozantní výkon na vytrvalecké trati předvedl včera Rainbow Rakti, který je hlášený do všech dostihů Trojkoruny. Měl by se popasovat s nejlepšími vrstevníky už ve Velké jarní ceně?
Ne, bude běhat trojkový dostih na 2400 metrů při Velké jarní ceně. Ukazuje se dobře na dlouhých tratích. Včera vyhrál čtyřkový dostih, takže ho nemůžeme přeceňovat. Je potřeba, aby předvedl svou třídu s lepšími koňmi a podle toho se ukáže, zda-li může zamířit do derby. Pokud by to nakonec byl jen kůň pro druhou kategorii dostihů, tak ve druhé polovině sezóny bude převedený na proutěné překážky do Pardubic. Skáče v tréninku pěkně.

Třetí z loňské Velké jarní ceny White Motiv se vrátil na dráhu po bezmála roční přestávce velmi slibným výkonem. Kam ho budete dále směřovat?
Z výkonu White Motiva jsme měli velkou radost, navázal na výkonnost, kterou naznačoval ve třech letech. Bohužel to nejlepší nemohl kvůli zranění po kolizi ve slovenské Velké jarní předvést. Je to dobrý, poctivý a tvrdý kůň. Měl by startovat v Memoriálu Jaroslava Maška, a pokud zaběhne dobře, je s ním v plánu Velká květnová cena.

Chystáte se v nejbližší době někam na dostihy do zahraničí?
Zatím se soustřeďuje na sezónu hlavně v Česku. Co se týče Bratislavy, tak je v předběžném plánu účast na zdejší Jarní ceně klisen a Oaks, ale to je ještě daleko. Pro Francii zatím v tuto chvíli nemáme koně, ale doufáme, že se v sezóně některý z nich ukáže tak dobře, že bude moci startovat i tam. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking