pardubice 4Na první letošní mítink v Pardubicích, který se uskuteční v sobotu 20. června, došlo celkem 133 přihlášek. Největší zájem byl o čtyřkový kros na 4300 metrů pro pětileté a starší, do něhož bylo přihlášeno 37 koní mezi nimiž je i trojnásobná vítězka jedničkových krosů Izynka (Look Honey), vracející se po 20 měsíční pauze.

 
Jako velmi zajímavý dostih se rýsují i proutěnky pro tříleté koně, do nichž byl společně s dalšími 13 koňmi přihlášen i loňský zimní favorit Albatros (Ruler of The World), který byl nedávno vykastrován a cesta k derby se mu uzavřela. "Přes zimu mu hodně vyrostla varlata a při tréninku jsme najednou viděli, že to není ono, že ho v práci porážejí i čtyřkoví koně, tak jsme jej vykastrovali a je v pohodě," vysvětloval změnu cesty druhého nejlépe hodnoceného dvouletka loňské sezóny Ladislav Vocásek v přenosu z karlovarských dostihů.

Vedle Albatrose je do zmíněných proutěnek hlášeno i několik nestartovavších tříletků zajímavých rodokmenů jako Albatrosův tréninkový kolega Frenki (Pop Rock - Francie) či dvojice svěřenců Pavla Tůmy ze stáje Jiřího Charváta Gatsby (Egerton - Green Wedding) a Jacqueline (Mikhail Glinka - Jean Green). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net