Sura ZobalVýznamná životní jubilea slaví dnes 25. dubna dvě osobnosti českého turfu. Panu Václavu Sůrovi, majiteli stáje Vasury Kolesa a také závodiště v Kolesách, je totiž právě dnes 70 let. O pět svíček méně bude mít na svém narozeninovém dortu vítěz Velké pardubické a dlouholetý úspěšný trenér František Zobal.


Pan Václav Sůra, zakladatel úspěšné firmy Elektrovasury, v roce 1994 zakoupil objekt a dostihovou stáj v Kolesách od hraběte Norberta Kinského. Krátce na to založil založil dostihovou stáj Vasury Kolesa, která převzala známý dres kladrubské dostihové stáje - černobílé čtverce. V Kolesách za podpory své rodiny a pod odborným vedením trenéra Václava Čermáka vybudoval krásný areál, který slouží nejen k pořádání dostihů, ale také k soutěžím všestrannosti a parkurům. Ze starých a zchátralých budov tak vzniklo během několika let moderní středisko se stájemi, penzionem a restaurací. Od roku 1998 jsou v Kolesách několikrát ročně pořádány dostihy. 

Pan František Zobal byl špičkovým překážkovým jezdcem, který se v sezóně 1976 zapsal do listiny vítězů Velké pardubické v sedle Limita. Mnoho let působí jako jeden z našich nejzkušenějších trenérů dostihových koní, posledních osm sezón připravuje koně v tréninkovém středisku v Chotouni. Od roku 1989 František Zobal připravil vítěze 12 významných překážkových dostihů. Včera ve Velké Chuchli ho potěšil vítězným comebackem na dráhu bělouš Dzinfizz, který se tak stal jeho prvním letošním vítězem. 

Redakce Fitmin & TURF Magazínu přeje oběma jubilantům mnoho zdraví a hodně úspěchů nejen v dalších dostihových sezónách.

(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net