mimonÚstřední postavou dnešních dostihů na závodišti v Mimoni byl žák David Liška, který zvítězil třikrát. Kromě toho, že vede s velkým náskokem šampionát jezdců na rovině, tak se přiblížil už na 16 prvenství žokejskému titulu. David Liška byl také v sedle Golden Irene stáje Rabbit Trhový Štěpánov, která zvítězila v hlavním dostihu odpoledne, Ceně Libereckého kraje. Její trenér Allan Petrlík zvítězil dnes dvakrát, stejně jako Antonín Novák. A mezi jezdci na překážkách se dařilo Marcelu Novákovi a Janu Odložilovi, kteři zvítězili rovněž dvakrát. Sedmkrát dnes byli v cíli dostihu  nejlepšími zástupci českého chovu.


Cena města Mimoně
(3+, handicap IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč) otevřela 39. dostihovou sezónu na zdejším závodišti. Na svou dobrou formu ukázanou v dubnu v Brně navázal pětiletý zástupce stáje Rabbit Trhový Štěpánov RABBIT FOCUS (Intense Focus). Svěřenec Allana Petrlíka triumfoval opět pod vedením žáka Davida Lišky a tentokrát nemusel o vítězství bojovat. O dvě a půl délky za sebou zanechal o 11 kilo méně zatíženého Armanna (Tiger Cafe) a také nejvíce naloženého Galise (Suteki Shinsukekun).

Naopak v Ceně hotelu Valaška (3+, IV. kat., 1400 m, 30.000 Kč) se o vítězství strhl boj. Podruhé společně slavila úspěch v sedle svého RABBIT MAKFIho (Makfi) amatérka Tereza Grbavčivová,  jenž dokázala provést vítězně cílem tohoto svěřence trenéra Petra Juránka o půl délky před Tetrarose (Arch). V dalším dostihu se čtyřmi účastníky doběhla na třetím místě Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven).

Dvanácté vítězství do rovinového šampionátu si připsal David Liška v Ceně firmy MAESTOSO Luna (3l., IV. kat., 1800 m, 30.000 Kč). Pod jeho vedením měl totiž debutující svěřenec trenérky Lenky Horákové a zástupce stáje PP Zámrsk ORSON (Egerton - Olmaia, Sholokhov) náskok více než dvou délek na sedmou z Ceny zimní královny Play Rocku (Pop Rock). Třetím místem předvedla zlepšení bělka Provence (Durante Alighieri).

napajedla orson

Poměrně vysokým favoritem Ceny firmy Oma cz a.s. (4+, V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) byl před čtyřmi dny v Lysé nad Labem třetí Lucifer (Tiger Cafe), ale nakonec se musel spokojit s druhým místem za výborně jdoucím WIMBLEDONem (Ryan - Wenke, Topanoora), který při patnáctém životním startu získal pro svou trenérku Ing. Evu Staškovou a stáj TARPON LINE - Stašková první vítězství. Třetí místo získala s nízkou hmotností Limonade (Street Rebel).

Posledním rovinovým chodem odpoledne byla Cena Libereckého kraje (4+, III. kat., 2400 m, 45.000 Kč). V tomto hlavním rovinovém dostihu, kterého se ale zúčastnila jen trojice startujících, opět dominoval David Liška. Svého třetího vítězství během dne, a třináctého v aktuální sezóně, docílil v sedle svěřenkyně Allana Petrlíka GOLDEN IRENE (Look Honey - Golden Sound, Lujain), která zároveň reprezentuje chov svého majitele Rabbitu Trhový Štěpánov. Klisna dominovala o dvě délky před Roonym (Rainbows For Life). Až 15 délek za ním dorazil do cíle Cool Whiskey (One Cool Cat).

Tři startující rovněž měla překážková Cena firmy ROKO (5+, steeplechase handicap V. kat., 4600 m, 30.000 Kč). V cíli ale viděli diváci jen dva koně, protože z Thálie (Scater) jezdec spadl. První životní triumf získal zástupce DS Malá Morávka MARCON (Enjoy Plan - Marka, Manhattan Project), který měl pod taktovkou Jana Odložila v cíli náskok téměř tří délek na devítiletého Zacharyho (Rosensturm). Ten tak v Mimoni získal svůj nejlepší překážkový výsledek.

Říká se, že vítězná dvojice se nemění a přesně to platilo v nejzajímavějším překážkovém dostihu, osmi účastníky obsazené Ceně firmy KM - Prona (5+, steeplechase IV. kat., 3600 m, 50.000 Kč). Trenér Radek Žalud svěřil loni v Kolesách CHERRIES (Look Honey - Charnela, Rainbows For Life) stáje Quartis - Zámecký Vrch žokeji Marcelu Novákovi a bylo z toho pěkné vítězství. A stejná dvojice dokázala dnes o téměř tři délky porazit v Mimoni favorizovaného Tamase (Royal Court). Třetí místo získala Gotscha (Look Honey).

V Ceně firmy Virgo - hutní materiál (5+, proutěné překážky V. kat., 3100 m, 30.000 Kč) se špatnou ovladateností  připravil o naděje při svém překážkovém debutu favorit Shahnour Aznavour (Azamour). Naopak hned napoprvé si na překážkách počínala dobře svěřenkyně trenéra Ivana Kuba SONYATTA (Egerton - Sapora, Rainbows For Life), která pro stáj DUE - daně, účetnictví, ekonomika pod vedením Marcela Nováka dokázala zvítězit o více než dvě délky před Waldo Pepperem (Barastraight) a Fragmentem of Scyris (Scyris).

napajedla sonyatta

První letošní mimoňské odpoledne uzavřela Cena firmy DELIKAN (4l., proutěné překážky V. kat., 3100 m, 30.000 Kč). Čtyři z pěti startujících koní usilovali v cíli o prvenství. Nakonec dokázal proměnit svů překážkový křest ve vítězství svěřenec trenéra Nováka ČMELÁK (Tiger Cafe - Čertovka, Rainbows For Life), kterého vedl první jezdec stáje Malá Morávka Jan Odložil. O délku a čtvrt druhý skončil při svém vůbec prvním dostihu Father Paulo (Halling), který je bratrem úspěšného svěřence Františka Holčáka Sergeant Thundera. O hlavu zpět připadly třetí peníze Bele Bonitě (Bully Pulpit).

Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net