chuchle2První uzávěrka přihlášek pro čtveřici klasických dostihů ukázala zájem majitelů o starty v těchto dostizích, když počet přihlášených v souhrnu meziročně vzrostl o téměř čtvrtinu. Do Jarní ceny klisen ALAVIS bylo přihlášeno 29 klisen (loni 21), do Velké jarní cena Holdingu RABBIT CZ 34 koní (před rokem 25), do CHARVÁT Group Českého derby 61 koní (loni 63) a do Oaks 41 klisen (loni 26). 


Mezi přihlášenými je i několik zahraničních koní, byť slůvko zahraniční plně nevystihuje statut několika z nich. Do Velké jarní ceny je hlášen valach Fiftyshadesofgrey (Dark Angel) trenéra George Bakera, který má na svém kontě vítězství z maiden dostihu ve Wolverhamptonu z loňského září.  

Dva "zahraniční" koně figurují na přihláškách do Derby. Jedním je kůň s krásným jménem nestartovavší Honzik Chipera (Archipenko), zatím registrovaný ve francouzské stáji Dr. Charváta, druhým je letos v lednu ve Wolverhamptonu debutující valach Lockedoutaheaven (Rock of Gibraltar) trenéra Marca Bottiho, jehož majitelkou je Mrs Lucie Botti, česká rodačka, turfmanům známá pod dívčím jménem Lucie Čechová. 
Oproti první verzi přihlášek přibylo mezi přihlášenými do Derby 6 koní včetně pětice německých zástupců. Do Saint Leger bylo přihlášeno 60 koní.

Kompletní přihlášky.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net