vana josef new2Na dnešní tiskové konferenci k poslednímu dostihovému dni v Praze se diskutovalo poměrně dlouho a zazněla tam řada zajímavých odpovědí. Ty nejzajímavější týkající se především obou hlavních dostihů, jsme pro vás zaznamenali.


Josef Váňa (ohledně možností Fafintadenienta a obsazení 1. Agrofert Velké národní steeplechase): "Pokaždé si samozřejmě přeju vyhrát... Ale vzhledem k tomu, že po OSK zůstali na startce ti nejlepší z přihlášených, tak to nebude lehké. Je tam například velmi dobrý německý kůň, který dokázal před časem i s vyšší vahou porazit Kamelii ve Francii. Pořadatel udělal nové skoky, na které naši koně nejsou zvyklí. Tak uvidíme, jak bude Fafintadenient skákat a jak se mu dostih podaří."

Mgr. Martin Zoubek (k možnosti spolupráce se společností Agrofert v příštím roce): "Na příští rok připravujeme nový systém Poháru Josefa Váni. Rádi bychom uspořádali na počest Josefa Váni celý dostihový den v Praze. A navíc by měly být jím podporované dostihy na dalších závodištích."

Josef Váňa (ke zvýšení počtu účastníků ve Velké národní steeplechase): "Měli bychom se zamyslet nad tím, aby se zvětšil počet dotovaných míst v dostihu a také, aby přihlášky byly nižší. Letos byli škrtnuti právě ti nejslabší koně. Na tom bychom měli pro příští rok zapracovat."

Josef Váňa (ještě ohledně šancí svého syna a svých koní v nejbohatší steeplechase): "Fafinta předvedl, že je dobrý kůń, ale nevím, jestli zvládne odtáhnout 4500 metrů ze špice, může tam přijít kůň lepším závěrem. Nevíme také, jak půjdou zahraniční účastníci. Ale každopádně věřím Pepčovi, že odvede výborně svou práci. Jak moc je dobrý žokej, ukázal nedávno vítězstvím v grupa jedna dostihu v Miláně. A co se týče Mazhilise, tak ten v sezóně dlouho neběhal, ale v Pardubicích běžel dobře. A je to také výborný kůň..."

Jiří Zlámaný (ke švédskému hostu v 1. Agrofert Velké národní steeplechase): "Švédský kůň bude běhat po týdnu, kdy zvítězil v Täby a na tomto závodišti vyhrál i svůj předchozí start. Byl pátý ve švédské národní steeplechase. Jeho jezdec patří mezi přední skandinávské překážkové jezdce."

Josef Váňa (k šancím Sundary v Ceně prezidenta republiky a také k dalšímu nákupu koní po sezóně v Irsku): "Sundara handicapově patří k nejhorším koní v poli, já bych byl spokojený, kdyby byl do pátého místa. Nepotvrzuje u nás svůj irský handicap. Je prý možné, že se trenér Bolger domluvil s handicaperem, že kůň bude prodávaný do zahraničí a tak mu dal vyšší handicap. Příště už budeme v tomto směru chytřejší. Ale zatím nevím, jestli po sezóně pojedeme nějaké koně nakupovat." (mze)  

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net