Mimon zavodistePrvním z tuzemských závodišť, které přivítá návštěvníky a účastníky dostihů, bude Mimoň. Pořadatelé zajistili devět dostihů všech cvalových disciplin a většina z nich je velmi dobře obsazena. Hlavní jízdou je trojková Cena společnosti Charvát Group s.r.o. na 1800 metrů, kde se schází šest zajímavých soupeřů. Začátek prvního dostihu je ve 13:30 hod.


Na startu hlavního zítřejšího chodu v Mimoni, Ceně společnosti Charvát Group s.r.o. na 1800 metrů o 45.000 korun, se schází šest koní, z většina v minulosti startovala ve významných bodech tuzemského rovinového kaledáře. Favorizovaný Equestr (Sinndar) loni doběhl pátý ve Velké květnové ceně a v předešlé sezóně se dokázal umístit i v Listed v Drážďanech. Obdivuhodným koněm je jedenáctiletý Duplo (Sorbie Tower). Kdysi třetí z Českého derby i v pozdním věku odvádí na dráze vyšší standard a již mnohokrát ukázal, že mu to na menších drahách svědčí.  

Velmi zajímavým koněm, který může své starší soupeře potrápit, je čtyřletý Linngar (Linngari). Ten sice loni neběhal, ale předloni dokázal být druhý v bratislavské Listed Velké ceně BBAG Baden Baden. Tuzemský debut absolvuje nový svěřenec trenéra Neuberga Quest Royal (Glavalcour), který se narodil před pěti roky v Srbsku a bude reprezentovat stáj Flash - Neuberg. Jeho výhodou je i nejnižší nesená hmotnost v poli  - 55 kilogramy.

Naopak loňská trojnásobná víétězka Ottima (Dalakhani) se bude muset vypořádat s 65 kilogramy na hřbetě. Zkušenosti z klasického dostihu má také čtyřletá Fiomi (Midships), která loni přesídlila z Krabčic k trenéru MVDr. Kantkovi. Nejvíce se jí ale dařilo na menších drahách v dostizích nižší kategorie.

Velmi zajímavě je obsazený hned úvodní dostih na 2400 metrů, Cena formy Rokospol, kde se utkají například Solini (Paolini), Adiutant (Montbard), Kalanisia (Kalanisi) a Roony (Rainbows For Life). Součástí programu jsou také tři překážkové dostihy. V dostihu přes proutěné překážky, Ceně firmy Michlovského-protlaky, má velké naděje v této disciplině velmi šikovný Scyrisův syn Illuminati. Konkurenci mu tvoří například spolehlivý Elegant Evil (Devil River Peek), Modas (Moonjaz) nebo Romane Conti (Noverre).

Sázkové kurzy Betino na Cena společnosti Charvát Group s.r.o.:

2:1 - Equestr
2,6:1 - Linngar
3,5:1 - Ottima
5:1 - Quest Royal
6:1 - Duplo
7:1 - Fiomi
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net