czf 2015Nejvýznamnější dostih dvouletých v českém kalendáři, 77. Cena zimního favorita společnosti Charvát Group, s.r.o. (L, 2, 1600 m, 550.000 Kč), byl vrcholem předposledního chuchelského mítinku letošní sezóny. Roli favorita v něm potvrdil dosud ve dvou startech neporažený LAGARO stáje DAR, který po boji o půl délky porazil hřebce Montjeu Third.


To už Chuchle dlouho neviděla - tak kvalitní a napínavý souboj, který by v listed dostihu předvedli dva čeští ochovanci. Tři délky před nejlepší ze soupeřů, Vapetinou dcerou Vanetou (Tiger Cafe), a tedy dalším koněm domácího chovu, bojovali o poctu stát se zimním favoritem Montjeu Third (Pop Rock - Rabbit Montjeu, Montjeu) s vítězem Gerschova memoriálu LAGAREM (Dalghar - Lady Kristinne, Night Shift). Z boje, probíhajícího celou distanci, vyšel vítězně Lagaro, který tak zřejmě nejen zpečetil svůj zisk titulu šampióna dvouletých hřebců, ale přidal další krok k titulu šampióna i pro trenéra Allana Petrlíka. Stojí za zmínku, že v dostihu startovalo 12 koní, 5 z nich bylo odchováno českými chovateli (kteří jsou zároveň i majiteli) a tato pětice se vešla mezi prvních 6 koní v cíli.

czf 2015 2

Celé dopoledne se neslo v rytmu úspěchů koní českého chovu. Úvodní proutěnky, Cenu Elektrizace Železnic a.s. (IV.k., 3300 m, 60.000 Kč), vyhrál devítiletý CHERI HONEY (Look Honey - Chanci, Amyndas) z chovu Dobroslava Hovadíka. Jeho trenér Pavel Vrba přivezl dnes do Chuchle dva vítěze - hned následující Cenu Femat (Memoriál Josefa Šacha) (IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč), handicap, vyhrála lehce o 3 3/4 délky jeho vlastní odchovankyně ČÁRYREJKA (Ray of Light - Šarokráska, Bin Shaddad), která plně využila nejnižší váhy v poli.

Vedle Ceny zimního favorita se v Chuchli doběhly ještě další dva dostihy dvouletých včetně jednoho handicapu - Ceny Vinařství Binder (Memoriál Františka Huleše) (III.k., 1200 m, 60.000 Kč), kterou jistě vyhrál SECRETIVE LORD (Egerton - Secretive Lady, Rainbows for Life) ze stáje a chovu Rabbitu Trhový Štěpánov. V druhém dostihu pro nejmladší ročník - Ceně EBF (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) viděla Chuchle jediný nedělní úspěch importovaného koně. Zasloužil se o ně DUDLIK (Pivotal) stáje CK Martin Tour, zakoupený na červencové dražbě společnosti Arqana za 14.000 euro.

Bilanci českého chovu dále vylepšili i šestiletý valach TÍO SERGEANT (So Long Slew - Tosciana, Solarstern) z chovu Jiřího Hrabáka v Ceně Relay (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč) a WINNERS STARS (Security Risk - Vočko, Rainbows for Life) napajedelského chovu v Ceně projektu Klokánek za podpory Charvát AXL, a.s. (III.k., 1800 m, 60.000 Kč) a úspěchem koně domácího chovu skončila i druhý nejlépe dotovaný dostih dne - dvojková Cena Charvát CTS, a.s. (Memoriál Harryho Petrlíka) (II.k., 1600 m, 100.000 Kč) který po boji s Dally Hit vyhrála STEP STAR (High Extreme - Step Back, Manhattan Project) z chovu Petra Nováka.  
       
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking