khalshani zlatypoharÚstřední bod čtvrtého mítinku v Pardubicích, jubilejní 20. ročník Zlatého poháru Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. o 300.000 Kč suverénně opanoval letos debutující svěřenec MVDr. Olehly Khalshani Stáje Charvátová vedený ž. Bartošem. Ten vyhrál během odpoledne dvakrát a hattricku dosáhl Dušan Andrés. Dostihy byly také ve znamení prvních překážkových vítězství  výborných rovinových koní - Vanduala, Starbucka a Isalika.

 


Khalshani (Kahyasi) se v hlavním dostihu zkráceném letos z pětikilometrové trati na 4400 metrů zhostil s noblesou role prvního favorita, když po aktivním průběhu dostihu převzal po přeposlední překážce vedení a o 7 délek porazil letos již rozběhané Bleska (Birdstone)  a Turf Finche (Ransom O´War). Bělouš tak zaznamenal první velké vítězství v českém turfu, když zatím nejblíže mu byl loňským druhým místem za Gejzirem ve Stříbrné trofeji. Kromě toho ale předváděl výborné výkony v Itálii, kromě dvou vítězství v Meranu má na svém kontě i druhé místo v Gr. 1 Gran Corsa Siepi di Merano.

Výsledek druhého hlavního chodu odpoledne, Cross country Železníka, významně ovlivnila Irská lavice překonávaná z opačné strany, než bývá obvyklé. Překážku hned několik koní vč. šancového Cherwicka odmítlo překonat a další koně měli problémy na jiných skocích. Nakonec viděli diváci v cíli pouhé dva koně, z nichž měl o třičtvrtě délky více sil reprezentant stáje Köi Dent Zarif (Observatory), který se tak pod vedením ž. Josefa Váni vrátil po měsíci do Pardubic opět vítězně. Druhým statečným byl Čmaňa (Magnus), poprvé vyslaný do dostihu trenérem Lukou.

Hned tři ještě nedávní třídoví rovinoví koně dnes získali svá premiérová prvenství na překážkách. Jejich úspěchy začal svěřenec trenérky Kabelkové, klasický vítěz  Vandual (Rainbows For Life) vedený Ondřejem Velkem,  poté ho následoval Isalik (Goofalik) za podpory Lukáše Matuského a na závěr mítinku se stal druhým vítězným svěřencem trenéra Olehly Starbuck (Tiger Cafe), kterého vedl Jaroslav Myška.

A za zaznamenání také stojí triumf polokrevného bělouše Ter Milla (Mill Pond), polobratra úspěšného Tomise. Svěřenec Antonína Nováka to dokázal při svém třetím životním startu. A svůj talent předvedla i Mandarinova polosestra Modena (Jape) stáje EŽ Praha, a.s. dominující pod vedením trojnásobného vítěze mítinku Dušana Andrése.

(mze)

Foto: Petr Guth

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net