FujaraAž se bude 3. dubna v Ascotu konat Ascot Two-Year-Old Breeze-Up Sale, budou její výsledky jistě sledovat i v Němčicích. V katalogu této dražby totiž je druhý potomek bývalé reprezentantky barev stáje Zeas Staré Hradiště a svěřenkyně Heleny Vocáskové FUJARY (Rail Link).


V posledních letech odešlo hned několik klisen z české dráhy do chovů v Anglii, Francii či Irsku. Velmi často to byly klisny, polosestry úspěšných koní, často výhodně zakoupené ještě před tím, že jejich cenu zvedl úspěšný sourozenec. To je i případ dnes již osmileté hnědky Fujary, kterou jako ročku koupil pro stáj Zeas Staré Hradiště v roce 2012 v Irsku Tomáš Janda za 3.000 euro. Fujara následně v ČR vyhrála jednu trojku jako dvouletá a doběhla druhá v dostihu II. kategorie, přičemž vydělala 88.070 Kč na rovinách plus 5.600 Kč za jedno čtvrté místo v proutěnkách. Rok po Fujaře však její matka Fashionable (Nashwan), sama listed vítězka, přivedla na svět klisnu Jack Naylor (Champs Elysees), která získala dvě Gr.3 vítězství a finišovala na druhém místě v Irish Oaks (Gr.1), díky čemuž byla v roce 2016 prodána na Tattersalls December Mares Sale za úctyhodných 800.000 gns. To se samozřejmě odrazilo i na hodnotě Fujary, která si díky tomu našla cestu do irského chovu. 

Tam byla v roce 2015 připuštěna Kodiacem (Danehill) a z tohoto spojení se 26. března 2016 narodil hřebec, později pojmenovaný The Fluter. Ten byl jako odstávče prodán na Tattersalls December Foal Sale za velmi solidních 26.000 gns a loni debutoval na dostihové dráze. A rozhodně se nenudil. První start absolvoval 21. května a do začátku července startoval ještě 3x, než změnil trenéra a od J. Mooreho odešel k Alanu Berrym. Ten dvouletka také příliš nešetřil, a tak The Fluter absolvoval do konce října dalších 12 startů. Z celkových 16 startů však získal jen jedno třetí místo, vydělal 3.947 liber a sezónu ukončil s ratingem 46 liber, byť v jejím průběhu se dokázal dostat až na 64 liber.

V katalogu ascotské dražby je jako lot 42 uvedena jeho polosestra po Footstepsinthesand (Giant's Causeway), otci "našeho" Shamalgana. Jak si povede rozhodne především dojem, jaký zanechá její cval před publikem, její polobratr The Flutter však na této dražbě nezaujal a byl za 1.000 liber koupen zpět prodávajícím Hyde Park Stud. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking