Time To SoarDražení prostřednictvím on-line dražeb se pomalu zabydluje i mezi českými stájemi. Ty využili poslední dražby tohoto typu, kterou od 14. do 16. srpna zorganizovala německá dražební společnosti BBAG a jejíž výsledky jsme vám ještě dlužni. Českými majiteli byli podle stránek BBAG zakoupeni tři plnokrevníci - dva pro stáj Excelent - K s.r.o. a jeden, kterého získal trenér Greg Wroblewski.

Právě k Wroblewskému směřuje nejdražší z českých nákupů - za 16.500 € získaný pětiletý hřebce LOTTERBOV (Protectionist) (lot 24). Tomu se loni podařilo vyhrát listed Steher Cup na 3000 metrů v Kölnu, letos má na svém kontě další dvě listed umístění, v posledních dvou startech ale naznačil, že už jej dostihy nebaví, když odmítl odskočit z boxů.

Nepřehlédněte: Pořadatel odmítl obětovat krávu, žokejové na protest jeho mítink bojkotovali

Stáj Excelent - K s.r.o. získala dva koně. Na svůj dostihový debut zatím čeká za 5.500 € získaný dvouletý (lot 23) AEGUINOKTIUM (Penny's Picnic), pravý bratr dvojnásobného francouzského vítěze Ludo, který získal jedno druhé a jedno třetí místo v listed dostizích. To o dva roky starší ryzka (lot 15) TIME TO SOAR (Gleneagles) už má na svém kontě 15 startů. Jako dvouletí nestartovala, ve třech letech běhala v Irsku, kde z 8 startů získala 5 umístění. Letos v Německu ani v jednou ze 7 startů neodešla s prázdnou, vedle 5 umístění jsou cenná především dvě vítězství v posledních dvou startech, naposledy uspěla v červenci ve čtyřkovém handicapu v Bad Harzburgu. Její německý GAG činí 64 kg. (miv)