ShabanaV Iffezheimu u Baden-Badenu dnes proběhla nejdůležitější dražba z portfolia dražeb německé dražební společnosti BBAG Jährlings-Auktion neboli dražba ročků. Aktivními na ní byli i kupující z České republiky. Podle údajů z dražebního protokolu čeští majitelé zakoupili 10 ročků za celkových 97.000 €, byť některé další mohli získat prostřednictvím bloodstock agentů.

 
Nejaktivnějším z českých kupců na tamní dražbě je již několik let stáj Lokotrans pana Karla Jalového a ač letos koupila jen jediného ročka, byla nejen kupujícícm, který získal nejdražšího ročka, ale i kupcem s nejvyšším obratem. Za 26.000 € se stáji podařilo získat lot 223 bělku německého původu SHABANU (viz video), dceru Jukebox Jury (Montjeu), otce Zoriany, Felixe či Stuke. Matkou nové akvizice ambiciózní stáje je vítězka německého Sprint Cupu (L) Saldenart (Areion), která již dala tři vítěze včetně listed vítězky Cliffs Art (Canford Cliffs).  

Podle objemu investovaných prostředků byla druhým nejvýznamnějším českým kupcem společnost Jamax s.r.o., která získala dva ročky za celkem 22.500 €. Tím dražším z dvojice nových posil je za 13.000 € vydražený lot 103, ve Francii narozená dcera nám dobře známého Shamalgana (Footstepsinthesand) a první potomek trojnásobné vítězky v Německu a ve Francii klisny Endeavor (Cape Cross). Bába Waleska (Valanour) je mj. i matkou druhého z našeho Saint Leger Wallista.


  
Druhou akvizicí Jamaxu byl za 9.500 € vydražený dosud nepojmenovaný lot 86, hřebec po Zoffany (Dansili), který je prvním potomkem vítězky a v listed umístěné World's Dream (Doyen) z úspěšné rodiny. 

Podle počti zakoupených ročků byl však výrazně nejaktivnějším účastníkem dražby Miroslav Kantek, který vydražil 5 rošků. Nejprve za 3.000 € získal lot 8, tmavou hnědku SO NICHT (Earl of Tinsdal), prvního potomka pětinásobné vítězky Süsse Maus (Adlerflug), poté za 3.500 € vydražil lot 109, ryzku FOREVER LOVE (Amaron) (viz video), polosestru vítěze letošní Prvomájové steeplechase Forever Dry (Jukebox Jury) a dále za 4.500 € lot 207 klisnu NOW OR NEVER po vítězi Epsom Derby New Approach (Galileo) z trojnásobné vítězky Numero Uno (Lavirco), matky 5 vítězů včetně v Gr.3 Premio del Piazzale Nabucco (Areion).

lot86 Lot 207
Hřebec po Zoffany (lot 86)   Klisna Now or Never (lot 207)


Za 5.500 € získal Miroslav Kantek i lot 214 hřebce PORTLAND (Amaron) (video), ryzáka z Pearl of Love (Sholokhov), vítězky s GAG 75 kg a matky dvou vítězů a za 5.000 € lot 242, dosud nepojmenovaného hřebce francouzského původu po Myboycharlie (Danetime) z italské listed vítězky Bella Amica (Black Sam Bellamy).

Nakupoval i Josef Váňa, který za 10.000 € vydražil lot 38, hřebce po Maxios (Monsun) z úspěšně prověřené matky La Salina (Singspiel), která dosud dala 7 vítězů včetně vítězky Schwarzgold Rennen (Gr.3) La Saldana (Fastnet Rock) a listed umístěné La Dawa (Dansili). K Josefu Váňovi do tréninku směřuje také za 17.000 € společností KaBoBau zakoupený lot 209, hřebec po otci letošního vítěze německého derby Adlerflugovi (In The Wings) z listed vítězky Imagery (Monsun). Ta je matkou 3 vítězů včetně v Diana Trialu (L) úspěšné Ismene (Tertullian) a druhého z bremenského Derby Trialu (L) Instigatora (Nayef).  Celkem bylo na dražbě prodáno 156 z 235 nabídnutých ročků, přičemž podíl prodaných klesl z loňských 74% na 66%. Klesl i celkový obrat o 21% na 6,465.500 € a také průměrná cena z loňských 56.325 € na 41.446 €, což je pokles o 26%. Naopak byla vyrovnána loňská rekordní cena. Za 820.000 € získal hřebčín Ammerland lot 61 klisnu SEA THE SKY (Sea The Stars), pravou sestru vítěze Deutsches Derby a šampióna německých tříletků 2014 Sea The Moon, který se aktuálně ukazuje jako velice nadějný plemeník. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking