Lot 185Včerejší dražba ročků společnosti BBAG v Baden-Badenu zaznamenala meziročně 23% pokles obratu na 6,028.500 € a 11% pokles průměrné ceny, která dosáhla hodnoty 38.737 €. Snížilo se též procento prodaných koní z loňských 71% na 63%, když nového majitele našlo 156 z 247 nabídnutých ročků. Minimálně 5 z nich najde nový domov v České republice díky nákupům obou u nás působících bloodstock agentů, tradičně zde posilující stáje Lokotrans a též zásluhou Jany Dufkové.


Nejdražšího koně z českých kupců získal Christian Richner, který za 40.000 € vydražil lot 185, v Německu narozeného ryzáka Swinging Thomas, syna Dylana Thomase (Danehill) a vítězky Deutsches Stutenpreis (Gr.3) Saldenschwinge (In The Wings). Polosestra šampiónky německých tříletých klisen Saldentigerin (Tiger Hill) se již uplatnila i v chovu, kde dala 7 vítězů z 8 startovavších potomků, z nichž si nejlépe vedl vítěz Derby Trialu (L) z Düsseldorfu Swinging Duke (Duke of Marmalade), 3/4 bratr Richnerovy akvizice.

Dva ročky veze z Badenu stáj Lokotrans, které se za 34.000 € podařilo získat lot 218, ve Francii narozeného bělouše Open Cheque (Samum), pravého bratra třetího z Deutsches Derby (Gr.1) 2014 hřebce Open Your Heart (Samum) a polobratra v listed Premium-Preis umístěného Ordenstreuer (Nayef). Trenér Urbánek se může těšit též na ryzku Eternity (lot 144), v Německu narozenou dceru coolmorského plemeníka Power (Oasis Dream), který je otcem úspěšného zástupce barev Lokotransu Sir Suna, a dvakrát vítězné Edmee (Green Tune), matky čtvrté v Henkel-Stutenpreis (L) a Kronimus Diana-Trial (L) Emerity (Areion).

Jana Dufková ze stáje Statek Blata Český ráj si v Baden-Badenu za 28.000 € vybrala v Irsku narozenou dosud nepojmenovanou hnědku (lot 130) po Shamalganově otci Footstepsinthesand (Giant's Causeway), prvního potomka nestartovavší Canyara (Dansili), pravé sestry dvojnásobného vítěze na rovinách a posléze ve francouzských listed proutěnkách úspěšného Cascavela (Dansili). Bába Casanga (Rainbow Quest), Gr.3 vítězka, dala vedle Cascavela též Cabimase (King's Best), druhého z Herzog von Ratibor Rennen (Gr.3).

Tomáš Janda vydražil v za 6.000 € lot 158, v Německu narozeného a dosud nepojmenovaného hnědáka z prvního ročníku vítěze anglického St. Leger Kingston Hilla (Mastercraftsman), z nestartovavší Iojo (Giant's Causeway), polosestry neměeckého šampióna Ito (Adlerflug) a matky 2 vítězů včetně listed umístěného Isona (Wiener Walzer).

Najdražším ročkem bádenské dražby byla dcera Sea The Stars (Cape Cross) z německé šampiónky Monami (Sholokhov) (lot 76), za kterou agentura Blandford Bloodstock zaplatila 280.000 €, stejnou sumu zaplatila i stáj Godolphin za lot 200 hřebce Winwood, syna plemeníka Siyouni (Pivotal) z listed vítězky a Gr.1 umístěné Waldtraut (Oasis Dream). (miv) 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net