chris arqana 2017Také druhý den podzimní mixed dražby společnosti Arqana v Deauville přinesl několik zajímavých nákupů do českých stájí. Zatímco úvodní den se o nejdražší nákupy postaral bloodstock agent Tomáš Janda, dnes, kdy byli nabízeni ročci překážkových rodokmenů, převzal taktovku jeho starší konkurent Christian Richner. Richner stejně jako včera vydražil řadu koní, do českých stájí z dnešních nákupů směřují čtyři, včetně jednoho mimořádně zajímavého ročka.


Oním ročkem je za 35.000 € angažovaný lot 375, hřebec First Of All, syn plemeníka No Risk At All (My Risk) a dvouleté vítězky Ville Valio (Poliglote). Sadler's Wellsova vnučka Ville Valio se ukazuje jako velmi zajímavá matka, která již dala 5 vítězů ze 6 startovavších potomků, přičemž dva zvítězili v graded překážkových dostizích. Její dcera Azura du Kalon (Tiger Groom), která konto svého majitele obohatila o 132.300 €, získala na překážkách tři vítězství včetně triumfu v Gd3 Prix Bournosienne v Auteuil, její mladší bratr, tříletý valach Arkalon, kterého mimochodem Richner získal na této dražbě před dvěma lety za 36.000 € pro stáj Dr. Charváta, je ve 4 startech neporaženým proutěnkářem, mj. úspěšným i v Gd2 Premio Giulio Berlingeri v Miláně.

Dalším ročkem s překážkovým potenciálem, kterého dnes Chris vydražil, byl za 18.000 € získaný lot 357, ve Francii narozený hřebec Kaloneg po vítězi Grand Prix de Paris (Gr.1) Montmartre (Montjeu) z klisny Salvia (Septieme Ciel), matky 6 vítězů z 9 startovavších potomků.

Hodně zajímavým rodokmenem, alespoň z našeho pohledu, se může pyšnit lot 364, dosud nepojmenovaná klisna po prověřeném otci překážkových koní Saint Des Saints (Cadoudal), kterou Christian Richner získal za 7.000 €. Klisna je prvním potomkem jednou ve třech letech v Anglii vítězné Srinagar Girl (Shamardal), která je polosestrou výborného překážkáře ve službách dostihové stáje Pegas Gejzira (Generous).

Navzdory nízké ceně 2.000 € si pozornost zaslouží i nejlacinější z Richnerových nákupů pro české majitele lot 311. Ve Francii narozená klisna Montalie de Cerisy je, stejně jako výše zmíněný Kaloneg, potomkem plemeníka Montmartre (Montjeu), její matka sice mezi 7 startovavšími potomky má jen jediného vítěze, tím však je čtyřnásobný vítěz na překážkách a v listed v Auteuil několikrát umístěný Vangel de Cerisy (Vangelis).

Vedle dnešních nákupů se vrátíme ještě k včerejšímu zpravodajství, ve kterém nám mezi koňmi zakoupenými pro české majitele jeden chyběl. Francouzská bloodstock agentura France Turf International pana Philippa Jouseta, skrze kterého do českých dostihů přišla hodně dlouhá řada úspěšných koní, včera za 6.500 € vydražila pro stáj Ing. Františka Hrubého dosud nestartovavšího dvouletého hřebce (lot 21) irského původu Warspite. Hřebec z prvního ročníku vítěze Queen Anne Stakes (Gr.1) a International Stakes (Gr.1), šampióna starších hřebců Anglie a Irska Declaration of War (War Front), je synem klisny Chenchikova (Sadler's Wells), pravé sestry vítěze Epsom Derby a Irish Derby High Chaparrala a matky dvou blacktype vítězů Smuggler's Cove (Fastnet Rock) a Casterton (Fastnet Rock). (miv)

Související článek:
Z úvodního dne deauvillské dražby putují do ČR koně za více jak 5 miliónů korun  
    

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking