lot 22Úvodní den dvoudenní Vente Mixte de Février, mixed dražby společnosti Arqana v Deauville, přinesl řadu nákupů pro české stáje. Většinu z nich zajistil bloodstock agent Christian Richner, který pro své české klienty vydražil 6 koní, vesměs bez dostihové kariéry. Nezahálel ani Jaroslav Myška, který vydražil již prověřeného čtyřletého valacha.


V sextetu Richnerových akvizic najdeme čtyři tříleté, jednu dvouletou klisnu a jednoho ročka. Dostihový křest má za sebou pouze tříletý za 2.500 € získaný valach Creator (Dawn Approach) (lot 96), jako roček prodaný za 60.000 €, který loni absolvoval 2 starty bez umístění. 

Z trojice nestartovavších tříletků byla nejdražší irská odchovankyně Zariyannka (First Defence) (lot 22), kterou Richner získal za 5.500 €. Klisna pochází z chovu slavného Aga Khana a její 4. matka je bábou famózní Zarkavy (Zamindar). Matka Zaridiya (Duke of Marmalade) se umístila v listed a Zariyannka je jejím prvním potomkem.

O 500 € lacinější byl anglický odchovanec Sinop (Sea The Stars) (lot 2), syn vítězky Grosse Europa Meile (Gr.3) Samba Brazil (Teofilo) z rodiny směřující ke zřejmě nejúspěšnější matce v německém chovu na počátku tisíciletí klisně Sacarina (Old Vic). 

Pouhých 1.000 € stála třetí z nestartovavších tříletků, v Irsku narozená Milsueldos (Cable Bay) (lot 52), vnučka vítězky italských Oaks (Gr.1) Menhoubah (Dixieland Band).   

Vůbec nejdražším z dnešních Richnerových nákupů byla za 9.000 € získaná ve Francii narozená dvouletá Trezy Lady (Wootton Bassett) (lot 101). Pro zisk tamních majitelských prémií kvalifikovaná hnědkajhe dcerou v německých listed umístěné Tudor Court (Cape Cross), matky dvou vítězů. Bába Rise and Fall (Mill Reef) je matkou Gr.1 vítěze a krátce v Hřebčíně Napajedla působícího plemeníka Fly To The Stars (Bluebird).

Z Deuville do Čech míří i roční dosud nepojmenovaný hřebeček (lot 177) po Myboycharlie (Danetime), druhý potomek pětinásobné vítězky Terra Fina (American Post), za kterého Richner zaplatil 4.500 €.

Zatímco Richner kupoval koně dosud neprověřené, Jaroslav Myška si vyhlédl čtyřletého valacha Popinjay (Dawn Approach) (lot 56), který loni jako tříletý absolvoval 5 dostihů, z nichž získal jedno vítězství v Cluny v dostihu na 1900 metrů a jedno třetí místo v Angers na 2300 metrů. Do ČR přichází za 7.000 € získaný ryzák z francouzským ratingem 30 kg. (miv)

  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking