Tautou Montjeu2Včera proběhl v Newmarketu první den mixed dražby Tattersalls July Stale. Dražba, která většinou nemá s českým turfem příliš společného a navzdory několika nákupům není českými kupujícími příliš vyhledávaná, tentokrát přinesla našeho turfu velmi zajímavou zprávu. Jedním z nejdražších koní prvního dne byla totiž klisna, která ještě koncem května brázdila česká závodiště.


Tou klisnou je hnědka Tautou Montjeu (Montjeu), kterou zakoupila stáj Joly prostřednictvím Chris Richner Bloodstock v Deauville jako ročku za 90.000 euro. Klisna, posléze umístěná do tréninku k Tomáši Šatrovi, absolvovala od dvou do čtyř let celkem 13 startů. Jejím největším úspěchem bylo loňské vítězství v dostihu IV. kategorie v Karlových Varech, v dalších 4 dostizích se klisna umístila a vydělala 43.200 Kč.

Včera byla nabídnuta v Newmarketu, kde byla nabídnuta prostřednictvím The Castlebridge jako kůň z tréninku a agentura David Redvers Bloodstock ji zakoupila za rovných 100.000 gns. Takto vysoké ceny klisna dosáhla díky svému rodokmenu, který od nákupu stájí Joly ještě získal na hodnotě. Jak zjistíte z katalogového listu (stojí za zmínku, že Česká republika v něm není zmíněna, pouze uvedeno "vítězství v zahraničí"), je klisna polosestrou dvou blacktype vítězů hřebce Tha'Ir (New Aproach) a klisny Flashing Colour (Pivotal), další její polosourozenec se v listed umístil. Tautou Montjeu navíc náleží k jedné z nejúspěšnějších rodin v anglickém chovu, založené skvělou Reprocolor.   

Tautou Montjeu od 2.00 času videa     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking