Prospect RockVčera v Irsku proběhla jednodenní Horses in Training Sale, dražba koní v tréninku, pořádaná společností Goffs. Na dražbě se prodalo 82 ze 121 nabídnutých koní a podíl prodaných se tak z loňských 84% snížil na 74%. Výrazně klesly i další ekonomické ukazatele - průměrná cena spadla o 18% na 13.714 € a medián dokonce o 32% na 7.500 €. Na dražbě nakupoval bloodstock agent Tomáš Janda, který ve prospěch českých stájí získal tři koně.

 
Nejdražším z nich byl za 6.500 € zakoupený devítiletý valach (lot 161) CLONDAW HOLLOW (Beat Hollow). Pravý bratr vítěze listed bumperu Bensona, umístěného i v Gr.3 proutěnkách, už vyzkoušel roviny, point-to-point, proutěnky i steeplechase, absolvoval 19 startů (plus dvakrát ptp), získal dvě vítězství v proutěnkách (plus jedno v ptp) a vydělal 21.572 liber. 

Za pouhých 1.000 € se Jandovi podařilo získal tříletou vítězku STARNIGHT (Fast Company) (lot 39). Dnes už bývalá svěřenkyně Johnnyho Murtagha z dosavadních 9 startů vytěžila jedno vítězství v Class 6 handicapu v Nottinghamu, za peníze pak byla ještě jednou při svém debutu, v němž skončila pátá.

Zatím bez dostihových zkušeností je za 1.500 € zakoupený (lot 22) tříletý valach PROSPECT ROCK (Fascinating Rock), syn listed umístěné Dancealot (Lawman) a pravý bratr trojnásobného španělského vítěze Capoeira, který se umístil ve španělském listed dostihu.

Miloslav Vlček
foto Goffs    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net