bbag zanr 3Včera v Baden-Badenu skončila Sales & Racing Festival Sale, mixed dražba, která uzavřela letošní dražební sezónu v Německu. Z nabízených 374 plnokrevníků našlo nové majitele 228 (61%), výrazně méně než loni, kdy podíl prodaných činil 80%. Důsledkem byl pokles tržeb o 21% na 1,993.550 € a také snížení průměrné prodejní ceny o 13% na 8.744 €.


Minimálně 5 koní získaly české stáje, trojice z nich posílí lot trenéra Karla Germiče. Pan Šefraný získal za 3.500 € lot 11, tmavou hnědku po Isfahan (Lord of England), prvního potomka jednou umístěné Notre Autorite (Authorized), sestry německé šampiónky Nordtänzerin (Danehill Dancer) a polosestry Gr.3 umístěného Noble Galileo (Galileo). Pan Zalabák si k 70. narozeninám nadělil roční ve Francii narozenou klisnu Pomellu (lot 256), dceru plemeníka Pomellato (Big Shuffle) a dvojnásobné francouzské vítězky Beat Queen (Beat Hollow), jejíž první potomek dvouletá Panzerina (Panis) doběhla před týdnem při debutu v Limoges na druhém místě. Třetí posilou lotu Karla Germiča je za 4.000 € zakoupená dvouletá nestartovavší (lot 223) Highbration (Excelebration), dcera německé vítězky a pravé sestry evropského šampióna Hurricane Runa klisny Heather Rose (Montjeu), matky 1 vítěze ze 3 startujících potomků.

Na dražbě v Baden-Badenu nemohla chybět stáj Lokotrans, která za 11.000 € získala ročního ryzáka jménem Monsieur (lot 299), syna plemeníka Adlerflug (In The Wings), prvního potomka nestartovavší Madame (Shirocco), polosestry vítěze maďarského derby Mayday (Sternkönig).

Tradičně v Badenu nakupuje i bloodstock agent Christian Richner, který vydražil celkem 10 koní, v ČR však z nich bude připravován jen jeden - za 7.000 € koupený tříletý Avestan (New Approach) (lot 449), který z 6 startů získal 2 druhá místa, jedno čtvrté a 2 pátá místa a vydělal 3.620 €.  (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking