arqana venkuPo sobotní části věnované ročkům dnes v Deauville pokračovala Podzimní dražba společnosti Arqana. Ta dnes nabídla především koně v tréninku a stejně jako z úvodního dne i z dnešní seance směřuje několik z nich do českého tréninku. Opět mocně nakupoval bloodstock agent Christian Richner, který dnes vydražil pět koní, do českých stájí ale přijdou jen dva z nich. Do akce se zapojil i žokej Jaroslav Myška, který vydražil jednoho koně.

 
A byl to právě Jaroslav Myška, který stál za nákupem nejdražšího z dnešních českých nákupů, když se mu podařilo za 6.000 € získat lot 345, tříletého valacha ANALYST (Outstrip). Trenérem de Chevignym připravovaný bělouš letos absolvoval 3 starty, v posledním zářijovém v Chateaubriant se poprvé umístil když doběhl pátý a získal 650 €. Do ČR odchází s francouzským ratingem 30 kg.

Z dvojice Richnerových českých nákupů byl dražší lot 403, za 3.500 € zakoupený dvouletý dosud nestartovavší valach CHEVAL DE ROI. Jeho otcem je jeden z úspěšných mladých plemeníků Bated Breath (Dansili), matka Terrienne (Henny Hugnes) neběhala, ale již dala dva vítěze včetně klisny Connivence (Motivator), čtvrté v Prix des Reservoirs (Gr.3).

Druhým Chrisových nákupem pro českou stáj byla za 3.000 € získaná tříletá ANOASTER (lot 473C), dcera plemeníka Anodin (Anabaa) a čtvrté z listed Asterie (Orpen), mj. matky Gr.3 umístěné Asterella (Olympic Glory). Anoaster dosud absolvovala 7 startů, v 5 z nich se umístila, vydělala 11.300 € a její francouzský rating činí 29,5 kg. 
Dražba pokračuje v úterý. (miv)

Nepřehlédněte: Do Saint Leger přihlášeno 8 koní včetně druhé z Českého derby Vivienne Wells. O rámcové dostihy je velký zájem

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking